Codzienne dbanie o zęby

Gabinet stomatologiczny zwykle kojarzony jest z bólem i smutkiem obowiązku leczenia zębów. Jednak przy odpowiednich nawykach i systematyczności wizyta u dentysty wcale nie musi oznaczać bólu. Większość centrów stomatologii zapewnia bezbolesne leczenie, szeroki wachlarz usług z zakresu profilaktyki i higieny, co pozwala zadbać o zęby tak, by stały się piękną wizytówką zdrowia.

Usługi stomatologiczne dla wszystkich

Bez względu na to ile mamy lat, zęby to swego rodzaju majątek, o który należy dbać. Usługi stomatologiczne z zakresu profilaktyki i higieny, stomatologii zachowawczej czy estetycznej pozwalają nie tylko zachować piękny uśmiech, ale także przeciwdziałać ewentualnym problemom, które mogą pojawić się, gdy nasze działania są niewystarczające.

Coś więcej niż mycie zębów po posiłku

Profilaktyka dentystyczna jaką proponuje gabinet stomatologiczny to z reguły coś więcej, niż tylko wpajanie dobrych nawyków. Dziś centra stomatologii mogą się pochwalić szerokim pakietem usług, które nie tylko zapobiegają powstaniu np. próchnicy, ale także zapobiegają groźnym początkom paradontozy, schorzeń zębów i przyzębia. Wielokierunkowość w profilaktyce to m.in badania kontrolne, regularne usuwanie kamienia nazębnego zwanego scalingiem, piaskowanie zębów, które usuwa gromadzący się osad, lakowanie i inne. Szerokie spektrum działań przynosi efekty w postaci zdrowych i zadbanych zębów.

Przed i po leczeniu

Centra dentystyczne oferują bogaty pakiet zabiegów stomatologii zachowawczej, w skład której wchodzą m.in wypełnienia – plomby, odbudowa złamanych zębów, rekonstrukcje czy profilaktyka zębów po leczeniu kanałowym. Dentyści używają zazwyczaj materiałów najwyższej jakości, przez co pacjent ma większy wybór technik leczenia. W centrum stomatologii możemy liczyć na kompleksową opiekę i w razie wątpliwości poradę lekarską.

Profilaktyka i Zabiegi stomatologiczne

Protetyka, chirurgia, endodoncja- szansa na zdrowe zęby

Jeśli przerażają Cię wymienione pojęcia, ważne jest podkreślić, że te działania mają na celu uratowanie zęba i doprowadzenie go do jak najlepszej kondycji. Czasami jest konieczne wykonanie tych zabiegów, by zapewnić zdrowie pacjentowi. Ponadto dzięki protetyce możemy zmienić nasz uśmiech z szarego na śnieżnobiały, kształt zębów tak, by móc się uśmiechać w pełni. Licówki, protezy, wkłady koronowe, protezy zębowe pozwalają zachować estetyczny wygląd uzębienia. W centrach stomatologii mamy dostęp do najnowocześniejszych narzędzi m.in radiowizjografii, pozwalającej na ocenę stanu chorego zęba w trakcie leczenia.

Zęby to nasza wizytówka. Stomatologia to dziedzina, która bardzo się rozwinęła w ostatnich latach, dzięki czemu mamy szanse zadbać o nasze zęby w bezbolesny sposób. Dentyści i inni specjaliści związani z uzębieniem chętnie nam pomogą zrealizować marzenie o zdrowych i pięknych zębach. Gabinety stomatologiczne są przystosowane do osób w każdym wieku, dzięki czemu zarówno młodsi pacjenci, jak i starsi nie będą mieli problemu ze skorzystaniem z usług dentysty.

Comments

  1. Dentysta to koszmar z dzieciństwa, który trwa niemal do końca życia. Mimo wszystko trzeba się przemóc, by jednak ten uśmiech był ładny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *