Wspólny grill pomaga polepszyć relacje

Od maja do końca października zaczyna się sezon grillowy. Od lat 90 jest to jedna z ulubionych form spędzania czasu z przyjaciółmi czy rodziną. Uwielbienie do jedzenia jest zresztą cechą narodową Polaków. Nie dziwi więc, że wszyscy spędzamy czas pilnując grillowego ognia.

Poprawianie humoru

W wolne weekendy chcemy się odstresować i zrelaksować. Przygotowywanie dobrego jedzenia od zawsze wprawiało ludzi w dobry humor, więc nikogo nie dziwi, że wspólne grillowanie pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Wspólna praca przy czymś tak banalnym jak krojenie warzyw, marynowanie mięsa czy nawet pilnowanie jego smażenia się na ruszcie, przywołuje uśmiech na twarzy każdej osoby. I to nie tylko tych uwielbiających dobre jedzenie ale i tych, którym bliskie jest miłe spędzanie czasu czy zwyczajne robienie czegoś własnoręcznie. Do tego aż trudno nie zauważyć, że najlepiej spędza się wolny czas z rodziną lub przyjaciółmi. Jest wtedy czas na nadrobienie zaległości z tygodnia. W końcu wiele z nas mija się od poniedziałku do piątku, a to w drodze do pracy czy szkoły czy pomiędzy nimi. I akurat w weekend czy inne dni wolne od pracy możemy zainteresować się co słychać u naszych najbliższych.

Wspólne grillowanie z rodziną i przyjaciółmi

Zacieśnianie więzi w firmie

Grillowanie nie jest tylko domeną spędzania czasu z rodziną. W takiej atmosferze przecież świetnie rozwijają się wszelkiego rodzaju relacje. Dlatego tak wiele firm w majówkę czy długi weekend organizuje grille dla swoich pracowników. Nie tylko jest to sposób budowania przywiązania pracowników do firmy, ale też pretekst do poszerzania relacji miedzy personelem. Zdecydowanie lepiej się przecież pracuje w gronie osób, które się zna i lubi. Wtedy dana praca, bez względu na jej charakter, sprawia pracownikom więcej przyjemności i frajdy. Taki pracownik nie chce też tak szybko opuszczać zgranego zespołu, którego jest częścią. W takich sytuacjach mniejsze znaczenie odgrywają czynniki finansowe, w szczególności jeśli jest to poparte silnym przywiązaniem do przedsiębiorstwa i szerzonych przez nie wartości.

Grill może mieć wiele zastosowań. Może być naszym sposobem na relaks, polepszenie relacji z domownikami a nawet może poprawiać stosunki ze współpracownikami. W końcu przepyszna kiełbaska z grilla czy karkówka może wszędzie być pretekstem do dobrej rozmowy.

Comments

  1. Ostatnio właśnie zrobiłem pożegnalnego grilla letniego. Niestety temperatury już nie rozpieszczają na zewnątrz. Ale grill zawsze dobra rzecz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *