WYgodny, wiszący fotel ogrodowy

Ogród to miejsce nie tylko ciężkiej pracy, ale także relaksu i zabawy. To miejsce rodzinnych spotkań, imprez, ale również ostoja spokoju i izolacji. Po wyczerpującym dniu w pracy każdy chce nieco odetchnąć i odpocząć, by zebrać energię na kolejny dzień. Weekendy natomiast to świetny czas, by naładować baterie na następny tydzień w towarzystwie znajomych, rodziny, czy po prostu ciesząc się chwilą sam na sam z naturą. Najlepszym do tego miejscem jest właśnie ogród.

Obcowanie z przyrodą, jej spokój wpływa na człowieka regenerująco. Jednak siedzenie na ziemi nie jest najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza, jeśli nie jest jeszcze dostatecznie ciepło, o wygodzie nie wspominając. Dlatego świetnym rozwiązaniem są fotele wiszące ogrodowe, które w ostatnim czasie zyskały mocno na popularności.

Fotele podwieszane

Istnieje wiele rodzajów foteli wiszących. Do ogrodu najlepiej nadają się fotele podwieszane na stelażu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba nic innego zrobić, jak po prostu postawić fotel i cieszyć się jego wygodą. Innym rodzajem foteli wiszących są takie do zamontowania, jak huśtawki. Do tego potrzebujemy już odpowiednich narzędzi (stelażu lub solidnej gałęzi).

Fotele podwieszane ogrodowe wykonane zazwyczaj są z bardzo popularnego w ogrodnictwie technorattanu, który wyglądem przypomina wiklinę. Nie wymaga on specjalnego traktowania, daje się wyczyścić jedynie wilgotną ściereczką, nie potrzebuje specjalnych specyfików, by przetrwać różne warunki atmosferyczne. Nieco rzadziej spotkać można fotele podwieszane wykonane z drewna. Te drugie są nieco bardziej wymagające pod względem pielęgnacji (drewno trzeba zabezpieczyć i odpowiednio o nie dbać, by służyło przez kolejne lata).

Istnieje także kilka rodzajów foteli wiszących, biorąc pod uwagę kształt. Najpopularniejsze są fotele kokony, które mają siedzisko w kształcie kuli lub krzesła z wysokim oparciem. Inne fotele mają kształt krzesła z niskim oparciem lub wykonane są w większości z materiału, tzw. krzesła brazylijskie. Niezależnie na jaki fotel wiszący się zdecydujemy, wyposażone są one w wygodne poduszki, dzięki czemu relaks będzie jeszcze pełniejszy. Warto jednak zwrócić uwagę, czy poduszki da się wyjąć z fotela – dzięki czemu w czasie niepogody poduszki można zabrać, by nie mokły, przez co szybciej mogą się zniszczyć.

Wiszący fotel rodzaju kokon

Wiszący fotel – kwintesencja relaksu

Ogród to twój prywatny raj, miejsce, gdzie możesz pracować, możesz się bawić i możesz odpoczywać.

Delikatne bujanie, śpiew ptaków, szum liści poruszanych przez wiatr i zapach kwitnących kwiatów. Nad Tobą błękitne niebo i ciepłe promienie słońca ogrzewające twoje ciało. Leniwe obłoki poruszają się po niebie, a ty…czujesz błogostan. A to wszystko dzięki wygodzie, jaki oferują fotele podwieszane.

Jak inaczej można spędzać czas w fotelu wiszącym ogrodowym? Ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia. W fotelu możesz czytać książkę, oglądać serial z laptopem na kolanach, czy po prostu cieszyć się swoim ogrodem, popijając orzeźwiający napój. Fotele wiszące bez stelaża mogą służyć także jako huśtawki, więc jeśli znudzi ci się relaks, zawsze możesz nieco się rozluźnić – bawiąc.

Fotele wiszące są więc uniwersalnym źródłem rozrywki, relaksu i piękna, które zdecydowanie wprowadzą nowe doznania do twojego ogrodu.

Comments

  1. Nie mam ogrodu, niestety. Jednak mniejsze fotele wiszące są w stanie zmieścić się na balkonie. Trzeba go tylko dobrze wymierzyć! Ja to zrobiłam i teraz relaksuję się na balkonie, patrząc jak wróbelki jedzą orzeszki, które dla nich zostawiam 🙂

  2. Chłodno się już zrobiło, a fotel wniosłam do domu. Dalej na nim urzęduję, czytam książki i odpoczywam. Świetna sprawa i w ciepłe i chłodne dni z kocykiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *