Trening piłkarski w domu

Jesienna i zimowa aura nie zawsze sprzyjają ćwiczeniom na zewnątrz. Kapryśna pogoda potrafi zafundować nam częste deszcze i wczesne morzy. Jednak ci, dla których piłka nożna i doskonała kondycja są najważniejsze, nie mogą pozwolić sobie, aby przerwać treningi na kilka miesięcy. Mamy dla nich jednak dobrą wiadomość – nie trzeba rezygnować z dbania o swoją formę i umiejętności. Nawet w trakcie mroźnych miesięcy można regularnie ćwiczyć w domu, a pomoże w tym sklep piłkarski, internetowy partner każdego fana piłki. W co trzeba się zaopatrzyć, aby kontynuować treningi w domu?

Jak trenować piłkę nożną w domu?

Miejsce na trening

Przede wszystkim bezpiecznie. Podczas treningu nie można ryzykować uszkodzenia znajdujących się w domu mebli czy sprzętu, a co ważniejsze – siebie. Upewnij się, że masz dość miejsca na trening i kawałek ściany, o którą będzie można odbijać piłkę. Pod żadnym pozorem nie może to być ściana granicząca z mieszkaniem sąsiadów. Nie ćwicz również na dywanie, gdyż ryzykujesz poślizgnięcie się i kontuzję. Do ćwiczeń bez piłki (wszelkiego rodzaju rozciągania, wykroki/zakroki, pompki czy przysiady), warto zaopatrzyć się w matę treningową. Praktycznie każdy sklep futbolowy posiada je w swojej ofercie.

Odzież piłkarska

To, że trenujesz w domu, nie znaczy, że powinieneś trenować w byle jakim ubraniu. W trakcie ćwiczeń musisz zapewnić sobie wygodę i komfort. Każdy piłkarski sklep internetowy posiada w swojej ofercie spory wybór odzieży do ćwiczeń. Koszulki i spodenki z wygodnych, oddychających materiałów, dresy chroniące przed chłodem, a także skarpety i bielizna termoaktywna. Wszystkie te produkty uczynią trening przyjemniejszym i bardziej efektywnym.

Piłka nożna do ćwiczeń

Mając do dyspozycji wystarczającą ilość miejsca, można także w domu wykonywać ćwiczenia z piłką. Oczywiście trzeba w tym celu zaopatrzyć się w piłkę, najlepiej właśnie taką przeznaczoną do treningów. Profesjonalny sklep piłkarski posiada w swojej ofercie nie tylko zwykłe piłki meczowe, ale również takie do ćwiczeń.

Ćwiczenia dla piłkarza w domu

Jakie akcesoria treningowe dla piłkarzy?

Ćwiczeń dla piłkarzy, które można wykonywać w domu, jest bardzo wiele. W sporej części z nich pomóc nam mogą akcesoria dostępne w ofercie Internetowych sklepów piłkarskich.

Drabinka koordynacyjna

Dostępne w różnych długościach drabinki, pozwolą na przeprowadzenie ogromnej ilości różnorodnych ćwiczeń. Można dzięki nim poprawić szybkość i wytrzymałość nóg, koordynację i precyzję ruchów oraz ogólną motorykę. Drabinki treningowe bardzo korzystnie wpływają na umiejętności i ciało piłkarza.

Ekspander

Rozciągliwy przyrząd treningowy, dzięki któremu możesz wzmocnić większość partii mięśniowych w swoim ciele. Jest lekki i poręczny, więc łatwo go ze sobą zabrać, również na trening poza domem. Sklepy piłkarskie online mają najczęściej dostępne dwie wersje: składające się z gumowych lin lub metalowych sprężyn oraz uchwytów.

Wszystkie opisane w tym artykule akcesoria można kupić na stronie https://zina.pl. Znajdziesz tam też spory wybór odzieży piłkarskiej, a nawet ubrania lifestylowe dla tych, którzy lubią się czuć swobodnie również poza boiskiem.

Koła koordynacyjne

Kolejne, obok drabinek, narzędzie służące do poprawy motoryki, koordynacji ruchów, siły i skoczności nóg oraz ogólnej kondycji piłkarza. Są lekkie, łatwe w użyciu, rozłożenie ich do ćwiczeń to dosłownie kwestia kilkunastu sekund.

Uchwyty do pompek

Przeglądając ofertę sklepów piłkarskich, można trafić na to urządzenie, które wynosi popularne ćwiczenie na zupełnie nowy poziom. Robienie pompek przy użyciu tych uchwytów jest dużo bardziej wymagające niż w tradycyjne wersji. Przynosi jednak jeszcze lepsze efekty dla mięśni klatki piersiowej, barków oraz pleców.

Podsumowanie

Zaopatrzenie się w akcesoria opisane powyżej sprawi, że ćwiczenia wykonywane w domu nie będą gorsze od tych na siłowni. Pozwoli to przetrwać trudne miesiące chłodów bez ryzyka utraty kondycji i sprawności fizycznej. Każdy piłkarz, bez względu na to, czy amator, czy profesjonalista, powinien mieć przynajmniej część z nich w swoim domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *