Nowoczesne i wygodne meble do biura

Obecnie biuro staje się naszym drugim domem. Spędzamy w nim około 200 godzin miesięcznie. Dlatego projektanci mebli gabinetowych starają się umilić nam ten czas. Nowoczesne meble są nie tylko wygodne, ale niebanalne pod kątem wyglądu. Dobrze dobrane krzesła czy stoły sprawią, że pracownicy będą zadowoleni i wypoczęci. Podwyższają one prestiż przedsiębiorstwa, a także jakość wystroju każdego pomieszczenia. Często firmy sięgają po wymyślne wzory i kolory, by pokazać klientom swoją kreatywność.

Meble do biura – na co zwrócić uwagę przy wyborze

Przed zakupem mebli biurowych należy przemyśleć to, gdzie będą one potrzebne, w jakim celu i kto z nich będzie korzystał na co dzień. Ważne jest dokładne zmierzenie biura. Małe meble w dużym biurze sprawią, że będzie wyglądać na zimne, a odwrotnie na zbyt zagracone. Modele mebli trzeba dostosować do charakteru firmy. Idealnymi kolorami są neutralne kolory drewna, bieli, szarości oraz kolor zielony, który uspokaja, czy żółty, który pobudza. Jednak akcenty mocno kolorystyczne powinny być w formie dodatków, a nie jako główny kolor mebli. 

Nowoczesne meble do biura powinny charakteryzować się wygodą i komfortem użytkowania. Trendem stają się biurka z regulowaną wysokością, dzięki którym pracownik część czasu może spędzić siedząc przy biurku, a część czasu stojąc przy nim, bez potrzeby nachylania się. Innym, bardzo ciekawym rozwiązaniem jest możliwość personalizacji krzesła biurowego: z odpowiednim ustawieniem oparcia, przewiewną siatką na oparciu, dzięki której skóra pleców oddycha swobodnie, czy regulowane podłokietniki, zdecydowanie podnoszące komfort użytkowania.

Gdzie postawić meble biurowe, by praca była efektywniejsza?

W swoim miejscu pracy musimy czuć się swobodnie i komfortowo. Najczęściej spędzamy wiele czasu w tej samej pozycji, czyli siedząc przez kilka godzin.  Warto pamiętać, że to otoczenie, a więc w głównej mierze meble, tworzą atmosferę miejsca. Dobrze jeśli wybrane meble biurowe są w neutralnych kolorach i nie drażnią naszych oczu. Dlatego trzeba starannie i przemyślanie dobierać meble biurowe, stoły i odcienie ścian w biurze. Zdrowe biuro to takie, które pomaga w efektywności. Dobrze, by nie było więc zagracone, czy posiadało wiele zdobień, które mogą rozpraszać pracującą osobę. Co ważne? Pracownicy nie powinni siedzieć do siebie tyłem, ani przodem do ściany. Dobrze, gdy kable od komputerów nie idą po biurku, a środek biura powinien być pusty, niezagracony meblami. Taki projekt poruszy naszą kreatywność.

Komfortowe i funkcjonalne meble do biura

Wyposażenie biura

W każdym biurze powinny być odpowiednie miejsca pracy: a więc niezbędny jest zakup biurek i krzeseł biurowych. Tuż obok mebli warto zadbać także o dodatki – organizery, które pozwolą zachować porządek na biurku, czy dodatki ozdobne, które nie będą odwracać uwagi, rozpraszać, a wspomogą skupienie i naładują pracownika energią do dalszej pracy w czasie przerwy. Przykładem takich dodatków mogą być obrazy przedstawiające naturę. Bardzo korzystnie wpływającym na nastrój jest roślinność, która uspokaja i ociepla wizerunek biura. Oczywiście trzeba pamiętać, by wybierać takie rośliny, które będą przyjazne alergikom. Warto też zadbać o dobre oświetlenie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *