Nowoczesny stolik kawowy

Nie może zabraknąć go w żadnym domu. Jego ponadczasowa funkcja pozwala mu przebić się w natłoku mebli. Uwielbiany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Stolik kawowy, bo o nim tu mowa. Mimo swojego tradycyjnego przeznaczenia, zachwyca rozmaitymi kształtami. Obecnie nie musi on stać jedynie w salonie i służyć do picia kawy. Zaczyna być wielofunkcyjny, bardziej ozdobny. Można na nim trzymać książki lub gazety. Jest to możliwe dzięki specjalnie wbudowanemu koszykowi. Stolik kawowy często posiada bogate zdobienia i kolorowe wykończenia. W wielu przypadkach zaprojektowany został z myślą o nowoczesnym designie. Dlatego zachwyca wymyślnym, asymetrycznym kształtem. Dobrze sprawdzi się zarówno w biurze, jak i domowym zaciszu. Niezależnie czy lubimy styl minimalistyczny, czy wręcz przeciwnie kochamy ozdoby i przepych. W dzisiejszych czasach każdy znajdzie idealny stolik dla siebie.

Najnowsze trendy w dekoracji wnętrz

Powszechnie wiadomo, że nie warto ślepo podążać za trendami. Mimo to, projektując swoje wnętrza warto czerpać inspirację ze światowych trendów w upiększaniu mieszkania, zwłaszcza, jeśli nie ma się na nie ostatecznego pomysłu. Oto kilka najważniejszych pomysłów na ten sezon:

  • Styl minimalistyczny – co za dużo to niezdrowo. Ta dewiza powinna przewodzić najnowszemu designowi do biura. Meble w tym stylu są odzwierciedleniem elegancji i szyku.
  • Niezwykłe kształty – jeśli cenimy oryginalne rozwiązania, to nie powinien nas dziwić nowoczesny stolik kawowy na kółkach lub w wymyślnym wzorze czy o nietypowym kształcie.
  • Folk – ten trend widać nie tylko w stolarstwie, ale i modzie. Od kilku sezonów powrót na wieś jest bardzo wskazany, jeśli chodzi o styl wystroju wnętrza.

Jak dobrać stolik kawowy do wnętrza?

Wybierając ten funkcjonalny mebel należy pamiętać o pewnych ważnych rzeczach, takich jak rozmiar stolika kawowego. Powinien być on rozmiarami dopasowany do miejsca wypoczynku – czyli narożnika, kanapy czy też sofy. Powinien wielkością zaspokajać nasze potrzeby, takie jak częstotliwość i ilość gości przy nim podejmowanych. Należy też pamiętać, że jeśli posiadamy małe pomieszczenie, to i stolik kawowy nie powinien być duży, ponieważ jest to mebel dodatkowy, a nie centralny naszego pomieszczenia. Trzeba pamiętać, że jego wysokość będzie w granicach od 40 do 55 cm. Funkcjonalność to ostatni aspekt stolika kawowego, na który powinniśmy zwrócić uwagę. Jeśli stoi przy rozkładanej kanapie, należy wziąć pod uwagę wagę takiego mebla, a także łatwość jego przestawiania. Podwójny blat, szuflady, to dobre miejsce na powiększenie przestrzeni do przechowywania.

Stolik kawowy pasujący do wnętrza

W jaki sposób zaprojektować własny mebel?

Wiele sklepów oferuje możliwość zbudowania stolika, biurka lub innego mebla tak, jakbyśmy sami tego chcieli. Dobrze, jeśli składając zamówienie przedstawimy własnoręcznie narysowany projekt. Zdecydowanie ułatwi to pracę stolarzowi lub firmie meblowej zajmującej się produkcją mebli. Warto uwzględnić w nim dokładne wymiary oraz skalę, co do rozmiaru pokoju. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie oryginalne wnętrza oraz nie chcą, by ich meble mógł mieć każdy. Można w ten sposób pokazać swoje indywidualne i niezwykle kreatywne podejście do projektowania wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *