Poszukiwania tanich opcji podróży

W dzisiejszych czasach podróżowanie stało się pasją wielu osób. Jest to spowodowane nieograniczoną możliwością przemieszczania się, zarówno drogą powietrzną, wodną, jak i lądową. Niektórzy twierdzą, że takie hobby to jedynie luksus dla bogatych – są w błędzie. Obecnie można podróżować za bardzo małe pieniądze. Warto szukać tanich biletów lotniczych, które okazjonalnie dostępne są na stronach linii lotniczych. Wiele hoteli posiada zniżki dla studentów lub specjalne pakiety biznesowe. Współcześnie istnieje możliwość zarezerwowania tanich noclegów po naprawdę promocyjnych cenach.  

Na co zwrócić uwagę wybierając nocleg?

Najczęściej wybieranym sposobem na znalezienie hotelu jest Internet. Niestety nie zawsze umieszczone w sieci zdjęcia są prawdziwe. Po przyjechaniu na miejsce czasami można się bardzo rozczarować. Jak tego uniknąć ? Należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

  1. Wyposażenie – dobrze jest sprawdzić ofertę hotelu. Czy w pokoju znajduje się telewizor, lodówka lub osobista łazienka. Takie informacje niezbędne są, gdy jedzie się w podróż razem z  dzieckiem. 
  2. Dostępność sali konferencyjnej – jest to istotne, kiedy organizujemy szkolenie lub planujemy podróż biznesową.  W takich sytuacjach możliwość rezerwacji sali konferencyjnej, często decyduje o wyborze miejsca docelowego.
  3. Lokacja – dobrze, jeśli hotel położony jest blisko centrum i posiada łatwe połączenie z lotniskiem lub stacją kolejową. Dobrze skomunikowane miejsce to podstawa oszczędności czasu i pieniędzy. 

Jak znaleźć tanie hotele?

W Polsce można znaleźć wiele ofert tanich noclegów. Wystarczy umiejętnie szukać lub zasięgnąć opinii znajomych. Warto zapoznać się ze zdaniem innych, dzięki czemu każdy dowie się co zobaczy, jadąc do danego hotelu. Jeśli znajomi nie mają nic do polecenia, to opinie zamieszczone o danym obiekcie, danym mieście mogą posłużyć nam za wyznacznik wyboru miejsca docelowego podróży i wybrania odpowiedniego obiektu, w jakim się zatrzymamy. Obecnie wystarczy jedynie zaznaczyć w wyszukiwarce miasto, które nas interesuje, np. Łódź. Następnie można wybierać pośród wielu ofert hoteli, moteli, stancji, domów na krótkoterminowy wynajem i innych. Istnieją również specjalne portale, porównujące ceny hoteli i hosteli.  Dlatego z pewnością każdy znajdzie coś na swoją kieszeń.  W dzisiejszych czasach takie strony posiadają również swoje aplikacje mobilne, dzięki czemu zawsze mamy kontakt z obiektem, do którego jedziemy, a także mamy wypisane podstawowe informacje na temat organizacji wynajmu czy zameldowania się w hotelu. 

Tania i wygodna podróż pociągiem

Czym podróżować?

Do najtańszych opcji, jednak najdłuższych zalicza się podróż pociągiem lub autobusem. Autobusy to dobra opcja, jeśli nie stać nas na nic droższego i szybszego. Niestety musimy liczyć się z tym, że podróż będzie długa i często przez to męcząca. Podróż pociągami wydaje się tutaj lepszą opcją, ale nie zawsze szybszą. W zależności od połączeń między miejscowościami możemy trafić na szybką podróż lub nawet dłuższą, niż w przypadku autobusu. Obie opcje wiążą się także z ryzykiem konieczności przesiadek. 

Auto należy do najpewniejszych opcji jeśli chodzi o drogę lądową. Jednak jest związana z większymi kosztami, niż wspomniany wcześniej pociąg czy autobus. Wiąże się to z koniecznością tankowania samochodu. Dodatkowo, nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć warunków na drodze i może się okazać, że utkniemy w korku na długie godziny. Mimo wszystko podróż autem to jedna z najbardziej komfortowych opcji podróży, ponieważ to my sami decydujemy kiedy i gdzie się zatrzymamy, a także co będziemy podczas takiej podróży robić.

Ostatnią, najczęściej wybieraną formą podróży jest samolot. Bilety lotnicze można znaleźć w naprawdę przystępnych cenach. Jest to też jeden z najszybszych sposobów transportu, więc podróż nie powinna zająć nam długiego czasu. Nie będziemy także stali w korkach, bo w powietrzu nie ma takiego ruchu, jak na lądzie. 

Niezależnie od wyboru środka transportu, warto przemyśleć przed wyjazdem wszystkie za i przeciw i wybrać te opcje podróży, jak i obiektu do nocowania, by zmieścić się w zaplanowanym budżecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *