Jesienne prace w ogrodzie

Kiedy nadchodzą jesienne chłody zaczynamy powoli zabierać się za prace pozwalające roślinom przetrwanie do wiosny. Nasz ogród, aby wiosną pięknie wybudził się do życia, potrzebuje tego, byśmy o niego odpowiednio zadbali. Warto pomyśleć o zabezpieczeniu krzewów czy drzew. Wykonując takie prace możemy przy okazji zmienić ogród w taki, o jakim zawsze marzyliśmy.

Projekt ogrodu

Wybór projektu ogrodu zajmuje dosłownie chwilę o ile mamy już dogadaną firmę, która nam go wykona. Dostosowanie naszej wizji, chociażby do wymiarów naszego ogrodu, zajmie już więcej czasu. Przede wszystkim zastanówmy się w tym momencie czy interesuje nas jedynie zmiana roślinności, czy może także dodanie chociażby systemu nawadniającego czy nowego ogrodzenia. Kiedy już będziemy zmieniać ogród nie do poznania, warto zastanowić się nad wkomponowaniem dodatkowych udogodnień póki przeprowadzamy takowe prace.

Całkowicie inną sprawą jest samo wykonywanie prac z roślinami. Podczas jesieni musimy ograniczyć sadzenie roślin jedynie do tych, które przeżyją jesienne, jak i zimowe chłody. Pozostałe albo muszą poczekać do wiosny lub będą wymagać specjalnego zabezpieczenia słomianymi matami czy agrowłókniną. Sprawi to, że cały ogród nie będzie zagospodarowany, ale nie powinno to nikomu przeszkadzać.

Dbanie o rośliny w ogrodzie

 

Zalety przeprojektowania ogrodu jesienią

Czemu jeszcze warto zająć się takimi pracami jesienią? Przede wszystkim dlatego, że i tak musimy zająć się ochranianiem roślin przed nadchodzącymi chłodami. Przycinanie pędów, grabienie liści czy przesadzanie to obowiązek każdego posiadacza ogrodu. Zmieniając projekt ogrodu w tym okresie dodatkowo zapewnia nam surowców na naturalny nawóz, który doda roślinom substancji odżywczych w czasie jesieni. A część prac związanych z pielęgnacją krzewów czy drzew i tak będziemy musieli wykonać. Połączenie więc ich ze zmianą organizacji ogrodu wydaje się świetnym rozwiązaniem.

Zakres prac ogrodowych jest bardzo szeroki i przy codziennym chodzeniu do pracy, ich wykonanie może być dosyć trudne. Niezbędne zostaje więc wynajęcie firmy, która w trybie błyskawicznym zaprojektuje wystrój ogrodu jak i zajmie się pracami przy przekuwaniu projektu w życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *