Zabieg wybielania zębów

Piękny uśmiech jest naturalną ozdobą każdej kobiety. Dodaje uroku i pewności siebie. Pozwala przełamać barierę w kontaktach z innymi. Zdrowe i zadbane zęby są niezwykle ważne dla własnej samooceny. Tutaj z pomocą przychodzi stomatologia estetyczna. Jest to stosunkowo nowa dziedzina, pomagająca w poprawie wyglądu zębów. Jej zadanie to sprawienie, by uśmiech był śnieżnobiały, równy i oszałamiający.

Jakie zabiegi można stosować, by polepszyć wygląd zębów ?

W praktycznie każdym centrum stomatologii można znaleźć wiele zabiegów estetycznych, jakich, jak :

licówki
Są to specjalistyczne nakładki wykonane z porcelany. Umieszcza się je na częściach wargowych lub policzkowych zębów. Dzięki nim każdy uśmiech będzie wyglądał, jak ten filmowy.

korony protetyczne
Jest to metoda stosowana w przypadku zębów bardzo kruchych lub słabych. Polega ona na oszlifowaniu zęba w celu wypełnienia go specjalnym tworzywem, które jest odporne na uszkodzenia.

wybielanie
Najczęściej wybieraną metodą stomatologii estetycznej jest wybielanie. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą w szybki sposób osiągnąć biały uśmiech. Dzięki niemu pozbędziemy się przebarwień po kawie, ciemnej herbacie czy papierosach.

Zabieg stomatologii estetycznej

Najnowsze trendy w dentystyce

Współcześnie wiele osób chce upodobnić się do filmowych gwiazd. Przychodzą oni ze zdjęciami aktorek czy aktorów, prosząc o właśnie taki uśmiech. Dentysta ma trudne zadanie spełnienia wyobrażeń pacjenta, które czasami niemożliwe jest do wykonania. Należy pamiętać, że to co u kogoś piękne, nie musi tak samo wyglądać na naszej twarzy. Każdy ma inne proporcje i układ szczęki, dlatego nie zawsze uśmiech, jakiejś gwiazdy filmowej czy estradowej będzie pasował do nas. Dobry dentysta uświadomi nas i dobierze zabieg, dostosowany do naszych potrzeb.

Przeciwwskazania do zabiegów

Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na zabiegi stomatologii estetycznej. Nie można takich zabiegów przeprowadzać u osób poniżej 16 roku życia. Z zabiegów stomatologii estetycznej wykluczone są osoby z niektórymi problemami zdrowotnymi lub niewyleczonymi ubytkami. Dodatkowo, nie wolno wykonywać takich zabiegów u kobiet w ciąży, karmiących piersią lub u osób z nadwrażliwością lub alergią na składniki preparatów wykorzystywanych przy takich zabiegach.

Zadbane zęby to piękny uśmiech. Jeśli nie jesteśmy w stanie zaakceptować swojego uzębienia takim, jaki jest może warto przejść się do specjalisty, który dzięki zaawansowanej technologii poprawi wygląd naszych zębów, a co za tym idzie – podniesie naszą samoocenę.

Comments

  1. Nie cierpię swojego uśmiechu. Czasem zastanawiam się jak te gwiazdy na ekranie mają tak białe zęby. Pewnie to te licówki, bo wybielanie nie dało u mnie takiego efektu, jak u tych sławnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *