Komfortowe i funkcjonalne meble do salonu

Przeprowadzka, remont, modernizacja – okazji jest wiele, by przearanżować swój salon i wymienić w nim meble na takie, które będą funkcjonalne, ładne i komfortowe w użytkowaniu. Salon posiada wiele przeznaczeń: rozrywkowe, wypoczynkowe, może służyć jako jadalnia lub biuro. Tylko od nas zależy jaką rolę mu przypiszemy i jakie meble się w nim znajdą.

Stoły i stoliki

Niezbędnym elementem wyposażenia salonu są stoły i ławy, gdzie stawiamy napoje, przekąski czy po prostu jemy, jeśli w kuchni nie mamy wyznaczonego takiego miejsca. Stoliki kawowe mimo swoich wymiarów: są niższe od stołów i ław, a także są często mniejsze, potrafią być na tyle użyteczne, że jeśli choć raz ktoś zdecydował się na zakup takiego stolika, chce go mieć już zawsze na wyposażeniu mieszkania. 

W zależności od rozmiaru i stylu, w jakim zdecydujemy się wyposażyć salon stoliki i stoły mogą mieć najróżniejszą funkcjonalność. Wybrane ławy mogą być rozkładane i w razie potrzeby oferować więcej miejsca użytkowego. Dwupoziomowe meble prócz miejsca serwowania przekąsek i dań, służą także jako dodatkowe miejsca na przechowywanie rzeczy, jak chociażby książki. 

Nowoczesny stolik kawowy

Szafki do salonu

Kolejnymi rzeczami, bez których salon się nie obędzie są miejsca na przechowywanie rzeczy. Do tego celu służą szafki i półki idealnie nadające się do salonu. Jeśli wolimy nie pokazywać tego, w czego jesteśmy posiadaniu najlepszym wyborem będzie wybranie szafek, które mają nieprzejrzyste fronty, a które zasłonią zawartość takiej szafki. Jeśli natomiast chcemy pochwalić się, np. swoją kolekcją winyli albo książek warto zamontować na ścianie salonu półki, na których umieścimy te rzeczy, które chcemy pokazywać. Jeśli jednak mamy awersję do kurzu i niekoniecznie jesteśmy chętni do zdejmowania wszystkiego z półki, by ją odkurzyć, świetnym rozwiązaniem mogą okazać się szafki ze szklanymi, przejrzystymi frontami, dzięki którym dalej eksponujemy swoje rzeczy, jednak chronimy je przed osadzającym się kurzem. Różnorodność montażu półek i szafek sprawia, że możemy zaaranżować niepowtarzalne wnętrze przy minimalnym nakładzie pracy. 

Oszklona szafka do salonu

Oprócz szafek i półek stojących czy wiszących, do salonu przydadzą się też szafki RTV, idealne pod telewizor i wyposażenie do niego, takie jak odtwarzać DVD, konsola czy dekoder. Szafki RTV są też dodatkowym miejscem na przechowywanie rzeczy, więc ich zakup z pewnością nie będzie marnotrawstwem przestrzeni. Ten element wyposażenia salonu jest też zazwyczaj bardzo ozdobny. Szafki bowiem mogą być wiszące lub stojące, szklane lub drewniane. Często w takich szafkach montuje się podświetlenie LED, które dodatkowo uatrakcyjniają przestrzeń salonu. 

Szafka RTV z podświetleniem LED

Sofy

W salonie nie może zabraknąć tego mebla. Sofy stanowią podstawę wyposażenia każdego salonu, często są wręcz nazywane królową salonu. Stanowi miejsce spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Jest też świetnym miejscem odpoczynku oraz zabaw. Dobrze dobrana sofa jest wisienką na torcie w naszym salonie. Najważniejszą funkcją takiego elementu wyposażenia salonu jest wygoda. Wybór materiału pokrycia sofy, jej wielkość oraz kolor to jedne z podstawowych aspektów, które bierzemy pod uwagę przy wyborze tego mebla. 

Wygodna sofa wypoczynkowa

Komody, regały, witryny

Wybierając meble do salonu należy zastanowić się jak dużą powierzchnię mają stanowić miejsca do przechowywania rzeczy. W zależności od potrzeb oraz stylu, w jakim urządzamy salon można zdecydować się na regały, które świetnie nadają się do tej funkcji. Posiadają one zazwyczaj zarówno zamykane szafki, jak i półki na rzeczy. Spełniają więc uniwersalną rolę w salonie, będąc jednocześnie świetnym elementem wystroju całego wnętrza, ponieważ występują w różnych kolorach i stylach. 

Stylowy regał z półkami i szafką

Dobre połączenie z regałami stanowią witryny. Są to zazwyczaj wąskie, wyposażone w półki ze szklanymi frontami meble, w których najczęściej przechowuje się szkło lub cenne pamiątki rodzinne. Niektórzy traktują witryny także jako domowe biblioteczki. Witryna w większości domu jednak służy do trzymania eleganckiej zastawy i szkła. 

Rustykalna oszklona witryna

Komody natomiast to dobra alternatywa dla regałów, jeśli nie chcemy przytłaczać pomieszczenia wielkością mebli. Komody są niskie, posiadają wiele szuflad i szafek, w których można przechowywać rzeczy. Komody można dobrać odpowiednio do aranżacji wnętrza dzięki różnorodności stylów i kolorów, jakie można znaleźć na rynku. Nowoczesne komody są także bardzo dekoracyjne, posiadając podświetlenie LED. 

Nowoczesna komoda z podświetleniem LED

Bardzo dobrym pomysłem jest wymieszanie regału, komody i witryn, łącząc je w jeden zestaw, który w salonie będzie sprawował się perfekcyjnie, a każdy element służyć może do przechowywania innych przedmiotów. Ważne jest jednak, by wybierać meble z takim samym wyglądem lub dopełniające się, by nie tworzyć chaosu w wystroju salonu. 

Meblościanki

Wielu meblościanki kojarzą się z PRL i niezbyt ładnymi meblami. Nowoczesne meblościanki są jednak stylowe i zdecydowanie wpasują się w przestrzeń każdego salonu. Jeśli nie chcemy samodzielnie łączyć pojedynczych mebli w całość wyposażenia, warto jest postawić na zakup meblościanki do salonu, dzięki temu będziemy mieć już zaaranżowaną przestrzeń w najbardziej optymalny sposób. 

Vivaldi Meble, meble do każdego wnętrza

Jeśli zainteresowały cię pokazane w tym artykule meble, a także poszukujesz solidnego wyposażenia, jakie umieścisz w swoim mieszkaniu warto zajrzeć na Vivaldi Meble, gdzie z pewnością znajdziesz wszelkie potrzebne rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *