Głośniki

Muzyka dla wielu z nas jest bardzo ważnym czynnikiem. Rzecz dotyczy nie tylko samego faktu bycia muzofilem i wyboru odpowiedniej muzyki dobranej do nastroju. W coraz większej mierze zwracamy uwagę na sprzęt grający, którym się posługujemy. Głośniki, kolumny głośnikowe, zestawy audio – duży wybór akcesoriów, różne parametry i dopasowanie do poszczególnych urządzeń. Zawsze jednak powstaje pytanie – na co zwracać uwagę przy zakupie głośników?

Kolumny audio czy zestawy audio?

Istnieje kilka czynników, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze głośników czy zestawu audio czy jakichkolwiek innych kolumn głośnikowych.

Przestrzeń

Pierwszą rzeczą jest przestrzeń. Tak to właśnie przestrzeń ogranicza nasze pole wyboru – w  zależności od rozmiaru pomieszczenia w którym zamierzamy ulokować głośniki powinniśmy je wybierać. Zbyt duże kolumny np. Kolumny klubowe nie sprawdzą się w małym mieszkaniu.

Kolejnym dość istotnym i zdaje się, że logicznym argumentem jakim powinniśmy się kierować jest zastosowanie.  Inne będą parametry głośników do użytku w domu, inne głośników komputerowych, a jeszcze inne kolumn klubowych.

Materiał

Oprócz tego jak wiadomo materiał to podstawa. W tym przypadku również musimy zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane obudowy głośnikowe. Niby jest to szczegół a jednak w wielu przypadkach okazuje się on czynnikiem decydującym. Zwykle mamy do wyboru drewno, tworzywo sztuczne, czasem jest to jakiś metal w zależności od marki i producenta. W tym przypadku warto jednak skłonić się ku opcji drewna, ze względu na rezonans. Z głośnikami, kolumnami głośnikowymi, zestawami auto jest jak z instrumentami. Drewno lepiej przenosi dźwięk, warto o tym pamiętać.

Moc

Moc – słowo klucz. Kolumny klubowe o większej mocy będą zdecydowanie polecane dla miłośników głośnej muzyki a głośniki o mniejszej mocy zaleca się natomiast do zestawów komputerowych.

Opinie

Recenzje – wybierając  po raz pierwszy głośniki lub kolumny głośnikowe, warto zawierzyć ekspertom. Eksperci od zestawów audio, eksperci od kolumn głośnikowych czy maniacy głośników komputerowych od lat prześcigają się w porównywaniu modeli i marek. Specjaliści porównują rożne marki np. Pylon audio lub inne. Warto przeczytać kilka recenzji zanim zamówimy jakiś zestaw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *