Słodki prezent na walentynki

Walentynki, jak wiadomo, jest to święto zakochanych. Obchody tego wydarzenia w Polsce datuje się od początku lat 90-tych XX wieku w dniu 14 lutego. Walentynki są obchodzone w południowej i zachodniej Europie od średniowiecza. Europa północna i wschodnia dołączyła do walentynkowego grona znacznie później. Nazwa tego święta pochodzi od św. Walentego, natomiast data, w którym walentynki są celebrowane nie jest przypadkowa. Dzień obchodzenia tej uroczystości wywodzi się z dnia śmierci patrona, czyli 14 lutego 269 roku. Symbole, jakie kojarzone są z tym świętem to przede wszystkim Kupidyn oraz serce. Kupidyn jak można się domyśleć jest to młody mężczyzna lub nagi chłopiec ze skrzydłami u ramion, z łukiem i kołczanem pełnym strzał miłosnych. Strzała miłości wystrzelona przez Kupidyna powoduje u trafionej osoby „szaleńczą” miłość wobec partnera/partnerki. Serce natomiast od wieków jest synonimem miłości.

Walentynki – Dzień Podarunków

W dzisiejszych czasach obchodzenie święta dnia zakochanych jest zdecydowanie inne niż kiedyś. Obecnie nieodzownym elementem jest obdarowywanie ukochanej, bądź adorowanej osoby, miłosnymi kartkami z romantycznym wierszem lub też wyznaniem miłosnym. Oprócz słownych wyznań miłości, obiekt naszych uczuć obdarowywany jest walentynkowymi upominkami w postaci bukietu kwiatów, słodyczy, pluszowych maskotek, jak również bardziej osobistych elementów garderoby, będących prezentem dla obojga.

Prezenty dla dziewczyny i chłopaka

Wybór upominku uzależniony jest przede wszystkim od płci osoby, dla której będzie prezent. Obecnie na rynku można znaleźć mnóstwo przykładów „idealnych” prezentów. Jak wiadomo kobiety z reguły są osobami romantycznymi, dlatego idealnym prezentem dla płci pięknej może być zestaw zapachowych róż do kąpieli wraz z świecami w kształcie korka do wina. Połączenie rozpalonych świec w butelce po winie oraz wanna wypełniona płatkami róż zdecydowanie wprowadzi partnerkę w miłosny nastrój. Kolejnym pomysłem może być również zestaw do wina. Kolacja przy świecach oraz dobre wino jest kolejnym elementem do romantycznie spędzonego wieczoru z ukochaną partnerką.

Romantyczna kolacja walentynkowa

Dla mężczyzn zaś idealnym prezentem może być na przykład stylowy zegarek. Kolejnym upominkiem jaki można zaproponować dla panów jest Imprezowa ruletka. Na pewno będzie to idealny prezent, który pozwoli na rozkręcenie każdej imprezy. Są to oczywiście przykładowe pomysły, jakimi można uszczęśliwić ukochaną osobę. Panowie nie pogardzą także dobrym trunkiem, czy dobrej jakości kawą. 

Uniwersalnymi prezentami zawsze będą łakocie w kształcie serca, czy róży, czyli symbolami miłości przyjętymi w kulturze. Takich słodyczy jest pełno do kupienia w tym dniu i na pewno zarówno kobieta, jak i mężczyzna będą zadowoleni z osłodzenia życia łakociami.

Niezależnie od wybranego prezentu, należy pamiętać, aby dobierać je do konkretnej osoby, jej zainteresowań, hobby, potrzeb. Uniwersalne prezenty świetnie się sprawdzą, gdy nie ma się pomysłu na konkretny prezent. Nie mniej ważna w tym dniu jest miłość i wzajemna bliskość. Dlatego w tym dniu najlepszym prezentem może się okazać czułość i wyrozumiałość dla drugiej strony. Spędzenie razem czasu w dobrej atmosferze na pewno doceni każdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *