walentynki

Walentynki jak wiadomo jest to święto zakochanych. Obchody tego wydarzenia swój początek w Polsce mają od początku lat 90-tych XX wieku w dniu 14 lutego. Walentynki są obchodzone w południowej i zachodniej Europie od średniowiecza. Europa północna i wschodnia dołączyła do walentynkowego grona znacznie później. Nazwa tego święta pochodzi od św. Walentego, natomiast data, w którym walentynki są celebrowane nie jest przypadkowa. Dzień obchodzenia tej uroczystości wywodzi się z dnia śmierci patrona, czyli 14 lutego 269 roku. Symbole, jakie kojarzone są z tym świętem to przede wszystkim Kupidyn oraz serce. Kupidyn jak można się domyśleć jest to młody mężczyzna lub nagi chłopiec ze skrzydłami u ramion, z łukiem i kołczanem pełnym strzał miłosnych. Strzała miłości wystrzelona przez Kupidyna powoduje u trafionej osoby „szaleńczą” miłość wobec partnera/partnerki.

Walentynki – Dzień Podarunków

W dzisiejszych czasach obchodzenie święta dnia zakochanych jest zdecydowanie inna niż kiedyś. Obecnie nieodzownym elementem jest obdarowywanie ukochanej, bądź adorowanej osoby miłosnymi kartkami z romantycznym wierszem lub też wyznaniem miłosnym. Oprócz słownych wyznań miłości często też osoba obdarowywana jest walentynkowymi upominkami w postaci bukietu kwiatów, słodyczy, pluszowych maskotek jak również bardziej osobistych elementów garderoby. 

Prezenty dla dziewczyny i chłopaka

Wybór upominku uzależniony jest przede wszystkim od płci osoby, dla której będzie prezent. Obecnie na rynku można znaleźć mnóstwo przykładów „idealnych” prezentów. Jak wiadomo kobiety z reguły są osobami romantycznymi, dlatego idealnym prezentem dla płci pięknej może być zestaw zapachowych róż do kąpieli wraz z świecami w kształcie korka do wina. Połączenie rozpalonych świec w butelce po winie oraz wanna wypełniona płatkami róż zdecydowanie wprowadzi partnerkę w nastrój miłosny oraz romantyczny. Kolejnym pomysłem może być również zakochany zestaw do wina. Kolacja przy świecach oraz dobre wino jest kolejnym elementem do romantycznie spędzonego wieczoru z ukochaną partnerką.

Dla mężczyzn zaś w idealnym prezentem może być na przykład stylowy zegarek Led. Kolejnym upominkiem jaki można zaproponować dla panów jest Imprezowa ruletka. Na pewno będzie to idealny prezent, który pozwoli na rozkręcenie każdej imprezy. Są to oczywiście przykładowe pomysł, jakimi można uszczęśliwić ukochaną osobę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *