Nowoczesna brama garażowa

Każdego dnia wychodząc do pracy martwisz się włamaniem. Często zastanawiasz się czy Twój dom jest całkowicie bezpieczny. Tę cechę cenisz sobie przecież najbardziej. Nie trzeba zawracać sobie tym głowy. Należy pomyśleć o nowoczesnych rozwiązaniach, jakie oferują firmy grodzące. Warto zaopatrzyć się w nowe bramy garażowe. Producenci cenią sobie solidne wykonanie, z najlepszych jakościowo materiałów. Taką bramę powinna cechować solidność, odporność na zmieniające się warunki atmosferyczne oraz funkcjonalność. Dlatego zaopatrzone są w automatykę. Nie ma przecież nic gorszego niż zacinająca się brama, kiedy spieszymy się do pracy.

Automatyka do bram

Najnowsze bramy wejściowe czy garażowe są wyposażone w automatyczne rozwiązania. Taki napęd pozwala na płynne przesuwanie się lub podnoszenie drzwi bramy. Jeśli mamy niestandardowy wygląd czy wielkość garażu, nie musimy się martwić, bo taką automatykę do bram możemy zamówić dopasowując do wybranego modelu i szerokości bramy. Wszystko po to, aby poprawić komfort naszego codziennego życia.

Czym się kierować przy wyborze bramy garażowej?

Bramy garażowe są różnorodne. Jednak trzeba zwracać uwagę na ich parametry, by wybrać taką, która najbardziej będzie odpowiadać naszym oczekiwaniom. Przed zakupem danej bramy garażowej warto sprawdzić:

  • sposób otwierania się
  • rodzaj termoizolacji
  • rodzaje zabezpieczeń antywłamaniowych
  • komfort użytkowania
  • estetyka 

Oczywiście cena także ma znaczenie i na nią również należy zwrócić uwagę. Będzie ona zależała od rodzaju materiału, z którego została wykonana brama, jej właściwości i osprzętu w zestawie. Niezależnie od wyboru warto jednak wybrać taką, która zapewni bezpieczeństwo naszemu garażowi.

Funkcjonalne i bezpieczne bramy garażowe

Rodzaje bram garażowych

Na rynku można znaleźć dużo rodzajów bram do garażu. Do najczęściej występujących należą:

  • brama segmentowa górna – skrzydło bramy wykonane jest z kilku segmentów – od 3 do 6. Segmenty poruszają się na rolkach przymontowanych do ścian i sufitu, a skrzydło bramy chowa się pod sufitem.
  • brama segmentowa boczna – zasada ich budowy i działania jest podobna do tych górnych, jednak skrzydło bramy chowa się na jednej ze ścian, a nie pod sufitem.
  • brama uchylna – to tradycyjne bramy, gdzie skrzydło bramy podnoszone jest do góry na prowadnicach, a następnie chowa się pod sufit. 
  • brama rolowana – wykonana ze stalowych lub aluminiowych lameli, brama nawijana jest na wał, który umieszczony jest w kasecie znajdującej się nad wjazdem do garażu. 
  • brama rozwierana – najbardziej klasyczna brama, która posiada dwa skrzydła otwierane na zewnątrz na boki, analogicznie do drzwi.

Kreatywna stolarka stalowa/aluminiowa

Kiedyś stolarka stalowa czy aluminiowa drzwi i okien była pomijana. Projektanci dopiero ostatnio zaczęli dostrzegać potencjał, jaki niesie ze sobą stolarka stalowa czy aluminiowa. Kreatywne rozwiązania sprawią, że dom nabierze nowego charakteru. Nowoczesne drzwi pozwalają, abyś czuł się bezpiecznie. Posiadają specjalistyczne systemy zabezpieczeń. A duży wybór klamek i uchwytów sprawi, że twój dom się wyróżni spośród pozostałych w okolicy. Współczesna stolarka sprzyja potrzebom każdego klienta, więc można spokojnie znaleźć takich fachowców, którzy spełnią nasze oczekiwania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *