Organizacja przyjęcia - catering

Wyjątkowe rocznice, urodziny, chrzciny, spotkania rodzinne to okazje, które warto celebrować. Coraz popularniejszą metodą spędzania tak wyjątkowego czasu jest organizowanie przyjęcia w restauracji. W ten sposób unikamy problemów związanych z zagospodarowaniem miejsca w domu dla zaproszonych gości, przygotowaniem posiłku i co najważniejsze, sprzątaniem. Jest to szczególnie istotne przy imprezie okolicznościowej, organizowanej dla większej ilości osób. Dobrym powodem do spotkania się w większym gronie może być także awans w pracy lub przedświąteczne spotkanie pracowników.

Praktycznie każda okazja jest dobra do świętowania, jednak równie istotne jest miejsce, w którym zamierzamy spędzić czas z bliskimi osobami.

Wybierz najlepszą restaurację

Miejsc oferujących organizowanie przyjęć okolicznościowych jest dużo, jednak jak wybrać najlepsze? Powinniśmy zwrócić uwagę na 5 podstawowych kwestii:

  • lokalizacja
  • powierzchnia lokalu
  • czystość
  • cena
  • smak oferowanych dań

Uroczysta kolacja rodzinna w restauracji

Impreza okolicznościowa będzie udana, jeśli nasi goście będą zadowoleni. Duży wpływ ma lokalizacja, łatwość dojazdu oraz zaparkowania samochodu. W następnej kolejności oceniana jest czystość restauracji oraz powierzchnia wygospodarowana na przyjęcie. W miejscu imprezy nie powinien panować ścisk, każdy gość musi mieć zachowaną swobodę ruchów. Bardzo istotna jest cena wynajmowanego lokalu oraz serwowanych dań. Powinna być ona adekwatna do jakości otrzymanej usługi. Najważniejszym kryterium decydującym o pozytywnym lub negatywnym odbiorze miejsca będzie smak oferowanych dań. Nie zaszkodzi odpowiednio wcześniej spróbować wybiórczo dań z karty, a także odnaleźć opinie w internecie na temat wybranego lokalu. Jeśli szukamy miejsca na imprezy okolicznościowe w Łodzi, to jedną z najbardziej polecanych jest restauracja przy Hotelu Boss. Analizując wymienione punkty, można dopisać kolejny. W przypadku organizowania przyjęcia, na które zostaną zaproszone osoby z innego miasta, warto zadbać o odpowiednie miejsce do spania. W takim przypadku należy dodatkowo zapewnić gościom śniadanie.

O czym warto pamiętać?

Planowanie przyjęcia trzeba rozpocząć odpowiednio wcześnie. Należy przemyśleć menu oraz uzgodnić z odpowiednią osobą szczegóły imprezy okolicznościowej. Dobra restauracja i dobry kucharz jest w stanie przygotować dania specjalnie przez nas wybrane, jednak musimy poinformować o tym z wyprzedzeniem. Jest to ważne w przypadku odmiennych preferencji kulinarnych naszych gości. Dobrym przykładem będzie dieta wegetariańska czy bezglutenowa.

Warto zwracać uwagę na najdrobniejsze szczegóły, aby nasi goście byli zadowoleni. Świętowanie w gronie najbliższych jest momentem wyjątkowym, dlatego należy wymagać najwyższego poziomu usług oraz najlepszej obsługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *