Odszkodowanie - robienie wyceny

Jak mówi stare przysłowie – wypadki chodzą po ludziach. Niestety, nie potrafimy cofnąć czasu, by uniknąć nieprzyjemności. Nie potrafimy również przewidzieć kiedy i gdzie może się nam przytrafić wypadek. Większość osób nie myśli o wcześniejszym ubezpieczeniu, dlatego ważne jest, aby wiedzieć dużo na temat odszkodowania za wypadek, które może nam przysługiwać. Każdy kto uległ wypadkowi spowodowanemu z winy drugiej strony ma prawo starać się o odszkodowanie. Zwłaszcza wtedy, kiedy posiada odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne. Jeżeli sami nie mamy wiedzy jak pozyskać odpowiednie i należne nam odszkodowanie, należy zgłosić się do specjalisty w tej dziedzinie. Na rynku znajduje się mnóstwo firm, które zajmują się odzyskaniem odszkodowania.

Dochodzenie odszkodowań – co musisz zrobić?

Dochodzenie odszkodowań od strony odpowiedzialnej za wypadek nie jest trudne. W przypadku wypadków samochodowych ważne jest, aby spisać wszystkie dane drugiej osoby, w tym numer OC oraz imię i nazwisko. Pomoże nam to później w łatwy sposób uzyskać należyte pieniądze. Warto znać też markę pojazdu oraz numer rejestracyjny, który brał udział w zdarzeniu. Jeżeli po wypadku doznaliśmy uszkodzeń ciała lub ze względu na stres, nie jesteśmy w stanie sami zanotować odpowiednich informacji, powinna to zrobić za nas policja. W przypadku kiedy posiadamy odpowiednie dokumenty, dochodzenie odszkodowań nie powinno stanowić większych problemów. 

Dochodzenie odszkodowania w firmie ubezpieczeniowej

Czy odmowa odszkodowania musi oznaczać przegraną?

W przypadku kiedy staramy się o odszkodowania w Łodzi istnieje prawdopodobieństwo, że spotkamy się z odmową. Nie oznacza to jednak, że nie dostaniemy należytych pieniędzy. W przypadku odmowy najlepiej zgłosić się do profesjonalnych firm, które zajmują się odzyskiwaniem odszkodowań. Takie firmy jeszcze raz przeanalizują całą sprawę, podpowiedzą co można poprawić we wniosku o odszkodowanie i ponownie postarają się o sprawiedliwość. Skuteczność firm, które starają się o odszkodowania w Łodzi jest bardzo wysoka. Trzeba też pamiętać, że im wcześniej się zgłosimy do takiej firmy, tym lepiej. Zazwyczaj firmy cieszące się wysoką skutecznością nie pobierają opłat wstępnych, ich honorarium stanowi procent od wygranej wysokości odszkodowania klienta. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *