Rzeczy spakowane do przeprowadzki

Przeprowadzki to uciążliwe zajęcie, które chcemy wykonać jak najszybciej. Często zdarza się, że przeprowadzamy się w pośpiechu, zatem część naszych rzeczy jest pakowana niedbale. Bywa też tak, że zostawiamy jakieś stare, niepotrzebne rzeczy.
Przeprowadzki dotyczące firm, wymagają większej organizacji. Niestety często jest to sytuacja gdy przeprowadzamy firmę z miasta do miasta. Wtedy potrzeba nie tylko odpowiedniego sprzętu ale także właściwej organizacji. Warto zadbać o kilka rzeczy, które mogą się okazać przydatne w czasie przeprowadzki:

  • organizacja – ważna dokumentacja firmowa powinna być wysyłana z dodatkowym zabezpieczeniem w postaci obstawy,
  • zaplanujmy przeprowadzkę etapami – ważne jest by niczego nie zgubić i nie upychać wszystkiego na siłę
  • zatrudnijmy profesjonalną firmę, która ma doświadczenie w przeprowadzkach.

Transport sejfów, transport pianin

Czasami niestety spotyka nas sytuacja, w której musimy przeprowadzić nie tylko meble z mieszkania ale np. sejf lub pianino. Tego typu rzeczy powinny być otoczone szczególną ochroną. Odpowiednie zabezpieczenie jest kluczem do sukcesu w takich przeprowadzkach. Warto wtedy wynająć profesjonalną firmę, która specjalizuje się przeprowadzaniu tego typu rzeczy. Gwarantowane ubezpieczenie transportu to bezpieczeństwo, że nasze cenne rzeczy będą przewiezione nie tylko szybko ale również w całości. Warto zwracać uwagę, jakim sprzętem dysponuje dana firma, ilu pracowników zwykle uczestniczy w tego typu przedsięwzięciach. Często firmy zajmujące się przeprowadzkami oferują także możliwość wypożyczenia materiałów potrzebnych do przeprowadzki – kartonów, taśmy, materiałów ochronnych w zależności od potrzeb klienta. Warto zaopatrzyć się także w etykiety samoprzylepne, dzięki którym możemy opisać wszystkie pudła. Podczas rozpakowywania wszystkiego będzie nam łatwiej znaleźć wszystkie rzeczy. W ramach dodatkowych usług takie firmy bardzo często oferują też demontaż i montaż mebli biurowych. Jeśli decydujesz się na firmę dobrze będzie umówić się z nią parę dni wcześniej, ponieważ zazwyczaj mają one dosyć spore obłożenie.

Pracownicy profesjonalnej firmy przeprowadzkowej

Przeprowadzka – jak pakować kartony, żeby niczego nie zgubić?

Przeprowadzki wymagają bardzo dobrej organizacji i czasu, kiedy zależy nam na tym, aby niczego nie zgubić. Przydatnym akcesorium podczas przeprowadzki są kartony. Jest to praktyczny i niewielki wydatek. Można schować do nich prawie wszystko. Zastawę stołową, elektronikę, ubrania, książki. Ważne jest to jak zapakować kartony, żeby wszystkie rzeczy się do nich zmieściły. Warto jest zaopatrzyć się w dodatkowe materiały takie jak folia bąbelkowa, papier, stretch i taśmę klejącą – często firmy przeprowadzkowe mają w swojej ofercie takie akcesoria. Zanim zaczniesz brać się za wkładanie do kartonów przedmiotów, warto je pogrupować, tak aby później podpisać kartony. Uporządkuje to ogrom rzeczy i bardzo ułatwi rozpakowywanie. Powinno się zapakować osobno książki, metalowe akcesoria kuchenne, szklanki, różne kable itp. Mocniejsze przedmioty zrobione np. z metalu nie wymagają większego osobnego zabezpieczania. Wystarczy wyłożyć czymś spód pudełka i zakleić górę kartonu. Książki, to również przedmioty nie wymagające większego zabezpieczenia. Trzeba jednak pamiętać, aby układać je poziomo, a nie pionowo, aby ich nie poniszczyć. Rzeczy z plastiku wystarczy owinąć folią bąbelkową. Można też poukładać je w taki sposób żeby mniejsze przedmioty powkładać do większych. Najdokładniej zapakować trzeba wszystkie przedmioty ze szkła. Jest to dosyć kruche tworzywo, dlatego dokładnie należy poprzekładać każdą. Talerze można układać w stos, oddzielając każdy warstwą papieru. Istotne jest żeby nie włożyć ich za dużo do jednego kartonu, by nie były za ciężkie. Szklanki bądź inne szkło należy umieścić, jeśli wcześniej ich się nie wyrzuciło, w oryginalnych pudełkach i poprzekładać folią bąbelkową. Do kartonów ze szkłem nie wolno wkładać żadnych innych przedmiotów. Pudła należy odpowiednio pozaklejać z każdej strony i nie przepakowywać aby ich ścianki nie zaczęły się rozjeżdżać. Podczas przenoszenia kartonów zawsze powinno się nosić je trzymając od spodu, nigdy za boczne ścianki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *