Specjalistyczna opieka zdrowotna

Mimo że podstawowa opieka zdrowotna obejmuje szeroki zakres usług medycznych, to nie każdy pacjent jest z niej w pełni zadowolony. Długie kolejki do specjalistów i nieprzyjemne doświadczenia z palcówek medycznych sprawiają, że coraz więcej osób rozważa wykupienie pakietu medycznego. Na czym dokładanie polega prywatna opieka zdrowotna i jak z niej korzystać? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Czym są pakiety medyczne?

Aby rozpocząć korzystanie z prywatnej opieki zdrowotnej, należy przede wszystkim wybrać i opłacić abonament, w ramach którego uruchomiony zostanie pakiet medyczny. Można zdecydować się na plan indywidualny, lecz bardzo często dostępne są też pakiety dla rodzin lub te przeznaczone dla firm (zapewniane przez pracodawcę).  Abonament może być opłacany co miesiąc przez cały okres trwania umowy, ale ze względu na atrakcyjną zniżkę, dobrze jest opłacić całość z góry.

W zależności od wybranego centrum medycznego oraz pakietu zdrowotnego, pacjent otrzymuje dostęp do lekarzy pierwszego kontaktu, a także specjalistów – m.in. kardiologa, onkologa, ortopedy, endokrynologa, urologa, pulmonologa i wielu innych. Oprócz tego w zakres abonamentu z  np. w Centrum Medycznym https://polmed.pl mogą też wchodzić badania laboratoryjne czy RTG, stomatolog czy nawet usługi pielęgniarskie.

Zalety prywatnej opieki medycznej

Długa lista zalet prywatnej opieki medycznej sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na kupno abonamentu. Jest to doskonałe zabezpieczenie dla siebie i swojej rodziny. Dlaczego warto? Przedstawiamy największe zalety pakietów medycznych!

  1. Specjalistyczna opieka zdrowotna – prywatne centra zdrowotne zrzeszają specjalistów z wielu obszarów medycyny, gotowych zaoferować profesjonalną pomoc w przypadku najróżniejszych wypadków i chorób.
  2. Oszczędność czasu – wybierając sprawdzone centrum medyczne można liczyć na szybki dostęp do specjalisty, bez konieczności czekania na wizytę przez kilka miesięcy lub lat!
  3. Nowoczesne wyposażenie centrów medycznych – prywatne przychodnie cechują się czystym, przyjemnym wnętrzem oraz nowoczesnym wyposażeniem klinik. Pozwala to na przeprowadzanie zaawansowanych badań w warunkach przyjaznych dla pacjentów!

Prywatna opieka medyczna

Jak wybrać odpowiednie centrum medyczne?

O zadowoleniu z prywatnej opieki zdrowotnej decyduje też wybór odpowiedniego centrum medycznego. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim warto zdecydować się na przychodnię, która nie jest zbyt oddalona od Twojego miejsca zamieszkania, dzięki czemu będzie można do niej szybko dotrzeć. Oprócz tego warto też zapoznać się z cenami abonamentów i wybrać te, które najlepiej odpowiadają Twojemu budżetowi. Należy jednak pamiętać o tym, że zbyt niskie ceny mogą odbijać się na jakości usług. O najlepsze prywatne centrum medyczne warto też zapytać znajomych i sąsiadów, którzy będą mogli podzielić się bezpośrednimi doświadczeniami. Pomocne mogą też okazać się opinie wystawione na forach internetowych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *