Aranżacja salonu według najnowszych trendów

Wszyscy szykujący się do domowych, letnich remontów właśnie siedzą i przeglądają internet w poszukiwaniu inspiracji. Salon musi być perfekcyjnie urządzony, ale też modny. Podobnie wygląda rozplanowywanie innych pomieszczeń, nawet kuchni i łazienki. Dlatego w tej notce przedstawię wam kilka najnowszych trendów w tym sektorze. Najpierw pokazując nowości dotyczące salonu i sypialni, a później kuchni i łazienek.

Projektowanie wnętrz do odpoczynku

Kiedy patrzymy na trendy w 2020 roku na pierwszy rzut oka widać tendencje minimalistyczne. We wnętrzach będzie panować uwielbienie dla zgaszonych kolorów. W szczególności zieleni, szarości i brązów. Jednak nie oznacza to, że w pomieszczeniach ma być nudno. W sypialniach ma królować ciemna czerwień i ciemny niebieski. Wszystko w połączeniu z kolorem białym czy kremowym beżem. Takie projektowanie wnętrz ma sprawić, że poczujemy się zrelaksowani. Wśród najnowszych kierunków dochodzą także wyróżniające dodatki, szczególnie te w klimacie pop art. Jednak coraz większe tendencje do ukazywania indywidualizmu sprawiają, że warto poszukać też akcesoriów wśród rękodzielników. Pozwolą one na wyposażenie pomieszczeń w wyróżniające przedmioty i meble.

Minimalistyczne trendy w aranżacji wnętrz

Aranżacja kuchni i łazienki

Tendencje dotyczące łazienek czy kuchni nie różnią się bardzo od tych dotyczących innych pomieszczeń. Tu też króluje minimalizm. Jednak dochodzą też coraz bardziej popularne złote, miedziane i stalowe dodatki. Coraz bardziej skłaniamy się także ku naturze, więc pojawianie się roślin w łazience nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem. Podobnie sprawa wygląda w przypadku sprzętów kuchennych, które mają być nie tylko funkcjonalne i ładne, ale także pomagać w oszczędzaniu. Zmywarki z trybami oszczędzania powinny być w 2020 już standardem w każdym domu. Jeżeli chcemy, aby projektowanie wnętrz łazienki było jeszcze bardziej zgodne z trendami, powinniśmy zainwestować w oświetlanie LED. Stare żarówki czy lampy odchodzą w zapomnienie. W 2020 będą królować panele ledowe do oświetlania luster czy wanien.

Najpopularniejsze kierunki w aranżacji wnętrz skupiają się wokół minimalizmu, modernizmu czy ekologii. Chcemy żyć w domach, które pozwolą się nam odprężyć od codziennego zabiegania. Szukamy tego odprężenia kierując się także w stronę naturalnych tworzyw. Jeżeli jest wam bliska taka filozofia to z pewnością nowości w sferze aranżacji wnętrz przypadną wam do gustu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *