Większe, nadmorskie miasta często kuszą wczasowiczów bogatą ofertą różnorodnych atrakcji. Jednak dla osób, które chcą odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku, taka lokalizacja ośrodka wczasowego może być nie do końca trafiona. Z kolei decydując się na ośrodek na odludziu, będziemy niestety skazani na niedogodności takie jak np. utrudniony dostęp do opieki lekarskiej w razie konieczności. Na szczęście istnieje rozwiązanie idealne, czyli pokoje nad morzem w małych miasteczkach. Poznaj zalety wakacji w takich miejscach!

Wszędzie blisko

Nawet jeśli jesteś typem wczasowicza, który lubi być przygotowany na każdą ewentualność, to niestety musisz wiedzieć, że los potrafi płatać niezłe figle. W niewielkich, wiejskich miejscowościach wypoczynkowych bez problemu znajdziesz lokale gastronomiczne, czy sklepiki, w których będziesz mógł zaopatrzyć się w podstawowe rzeczy. Niestety rzadko kiedy spotkasz tutaj aptekę czy otrzymasz pomoc lekarską.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku niewielkich miast i miasteczek wypoczynkowych – w nich bez problemu znajdziesz nie tylko większe markety spożywczo-przemysłowe, ale również inne sklepy czy tak potrzebną czasami aptekę lub lekarza. Z racji wielkości miasteczek, wszelkie najważniejsze punkty usługowe są położone zazwyczaj blisko siebie, dlatego poszukiwanie ich czy dotarcie na miejsce nie powinno Ci zająć dużo czasu, nawet jeśli nie masz auta.

Jeśli dobrze wybierzesz, to małe miasteczko może być również doskonałą bazą wypadową, w przypadku gdybyś miał ochotę pozwiedzać. Na przykład Jastarnia znajduje się niedaleko Helu i sławnych Chałup, a do Trójmiasta bez problemów (i stania w korkach) dostaniesz się stąd kursującym promem, a także kolejką wąskotorową.

Cicho, przytulnie i zielono

Niewątpliwą zaletą małych miast wypoczynkowych jest to, że łączą w sobie zalety zarówno metropolii, jak i wiosek, ograniczając do minimum ich wady. W małym mieście nie poczujesz się zupełnie odcięty od świata, ale unikniesz również korków, wielkomiejskiego zgiełku i wszechobecnej „betonozy”.

Niektóre apartamenty w Jastarni, jak np. ośrodek wypoczynkowy nad morzem https://twojmikroklimat.pl/apartamenty/, znajdują się w otoczeniu pięknej zieleni, dzięki czemu zarówno Twoje ciało, jak i umysł, będą miały większe szanse na szybszą regenerację. Cisza i atrakcyjne tereny zielone sprzyjają spacerom, a te – poprawie kondycji fizycznej i psychicznej. A przecież głównie tego oczekujesz od swojego urlopu, prawda?

Miasta z duszą (i historią)

Małe miasta, nie tylko te nadmorskie, posiadają swój niezaprzeczalny urok oraz często bogatą historię. Wynajmując apartamenty nad morzem w Jastarni, możesz wybrać się na wycieczkę Szlakiem Historii Militarnej i odwiedzić skansen fortyfikacji z 1939 roku.

Rybacka Chata z 1881 roku sprawi, że cofniesz się w czasie i poznasz nie tylko pracę rybaków z dawnych lat, ale także historię urokliwej Jastarni i oczywiście samej chaty.

W miasteczku tym znajduje się jeszcze jedna perełka – ostatnie na półwyspie Helskim prawdziwe kino w starym stylu. Historia jego powstania sięga najprawdopodobniej lat 50. XX wieku. I właśnie duch z tamtych lat został w nim doskonale zachowany. Skrzypiące, czerwone fotele, stare głośniki i piec kaflowy, a w holu ściany udekorowane plakatami i fotografiami znakomitych gwiazd polskiego kina — takiej atmosfery nie znajdziesz w żadnym współczesnym obiekcie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *