Prace na wysokościach, nawet tych niewielkich, wymagają rozwiązań, które zapewnią bezpieczeństwo. Właśnie dlatego jednym z najczęściej wykorzystywanych rozwiązań jest użycie platform mobilnych. Jest to inteligentna alternatywa dla drabin, podestów i rusztowań, która gwarantuje bezpieczeństwo pracowników podczas wykonywania prac na wysokościach.

Dzięki temu, że są wygodne, bezpieczne i komfortowe w obsłudze, platformy mobilne znajdują szerokie zastosowanie w różnego rodzaju branżach. Poniżej przedstawimy cztery z nich! Jesteś ciekaw? Czytaj dalej!

1. Branża budowlana

Z całą pewnością branża budowlana wiedzie prym, jeśli chodzi o wykorzystanie podczas prac na wysokościach mobilnych platform. Chociaż w przypadku „budowlanki” przywykliśmy do widoku rusztowań czy drabin w pomieszczeniach, to nie zawsze ich wybór jest zgodny z logiką.

Rusztowania zajmują sporo miejsca, a ich rozłożenie (i późniejsze złożenie) wymaga sporo cennego czasu. Z kolei praca na drabinie nie zawsze spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli pracując na niej, jesteś dodatkowo obciążony, a obydwie Twoje ręce są zajęte.

Dlatego właśnie mobilne platformy do pracy na wysokościach w branży budowlanej cieszą się coraz większym powodzeniem. Praca na nich jest bezpieczna i komfortowa i z powodzeniem można je wykorzystać do zadań związanych m.in. z dekarstwem, ociepleniem budynków, wykończeniem elewacji itp.

2. Branża wykończeniowa (remontowa)

To druga z kolei branża, która chętnie wykorzystuje podesty ruchome do prac na wysokościach. Przy mniejszych zleceniach rozkładanie rusztowania w przypadku remontów, również mija się z celem. A praca na platformach mobilnych, tak samo jak i na rusztowaniach, nie ogranicza w żaden sposób ruchów pracownika.

Dodatkowo poręcze, w które są wyposażone platformy mobilne dostępne m.in. w https://powertowers.pl, zapewniają pracownikom bezpieczeństwo podczas wykonywania prac. Z tych właśnie względów platformy te często są stosowane do prac związanych z remontami czy renowacją sufitów (szczególnie w wysokich budynkach, np. halach, muzeach, kościołach), a także drobnych prac konserwacyjnych.

3. Firmy zajmujące się utrzymaniem czystości w aglomeracjach miejskich

Czyste miasta, to nie tylko czyste ulice. Czyste miasta to także zadbane kamienice. Profesjonalne firmy zajmujące się utrzymaniem czystości w aglomeracjach miejskich również chętnie używają platform mobilnych.

Z ich wykorzystaniem mogą poszerzyć zakres swoich usług o prace związane z myciem elewacji budynków, utrzymaniem w czystości powierzchni szklanych, takich jak np. okna, a także związane z konserwacją rynien oraz wszelkich innych elementów znajdujących się na dużych wysokościach.

4. Przemysł

Platformy mobilne znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle, zarówno lekkim, jak i ciężkim. Wykorzystywane są one nie tyle do produkcji, a bardziej do prac związanych z montażem oświetlenia, maszyn czy instalacji. Dzięki ich zastosowaniu można szybko i bezpiecznie zlokalizować usterkę w maszynach i usunąć ją. Dzięki nim możliwe jest także przeprowadzanie prac konserwacyjnych oraz wymaganych przeglądów.

Ułatwiają również poruszanie się między regałami w przestrzeniach magazynowych i utrzymywanie towaru na wysoko położonych półkach we właściwym porządku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *