Spacer opiekuna z psami

Potrzeba wybiegania się, niekończąca się radość, wielka miłość i oddanie – mowa tu o naszych przyjaciołach psach! A konkretnie o szczęśliwych i zadbanych psach. Podstawową potrzebą tych czworonogów jest zapewnienie im odpowiedniej ilości ruchu, co czasem jest nie lada wyzwaniem. Przepadają za wylegiwaniem się na kanapach, ale jeśli nie chcemy aby skończyło się to latającym po całym domu pierzem z poduszek, to spacery, szkolenie psa i inne formy aktywnego spędzania czasu z psem są koniecznością.

Las, dom, a może hala – jak szkolić swojego psa?

Wielu posiadaczy psów często niestety nie ma tego komfortu jaki posiadają osoby mieszkające na wsi, czyli przestrzeni. Dla psa sam spacer po lesie czy bieganie po trawniku za domem, to chwile pełne radości. Mnóstwo zakamarków, zapachów i dźwięków. Wszystko to zajmuje jego uwagę i naturalnie pobudza instynkty, dzięki czemu nasz pies nie jest znudzony godzinami spędzanymi w czterech ścianach. Choć zdarza się, że i to dla psa nie jest wystarczające. Potrzebują czegoś więcej żeby się zmęczyć i zaspokoić swoje potrzeby. Świetną formą spędzania czasu z psem jest na przykład udanie się do pobliskiego lasu lub parku i przebiegnięcie z nim konkretniejszego dystansu. W takim wydaniu jest to dwa w jednym. Nasz pies trochę się wybiega, ale i właściciel zadba o swoje zdrowie zażywając ruchu. Ta forma może wzmocnić także więź opiekuna ze swoim podopiecznym. Jest to także jakiś zalążek dający korzyści lub inspirację na przyszłość. Biegając z psem, to my wyznaczamy trasę i tempo, dzięki czemu budujemy hierarchię między sobą, a czworonogiem. Idąc tym tropem i chcąc nauczyć naszego pupila czegoś więcej nasza droga do osiągnięcia celów może stać się prostsza.

Trening psa z opiekunem

W ten sposób możemy rozpocząć szkolenie naszego psa. Behawioryści oraz trenerzy psów proponują gamę przeróżnych ćwiczeń z psami. Ich propozycje dotyczą zabaw na dużej przestrzeni, ale także w domu, kiedy na przykład pogoda na zewnątrz jest niesprzyjająca. W domu możemy pracować z nimi działając na ich zmysł węchu uprawiając nosework, ale także chcąc zadbać o ich kondycję i sylwetkę porywając się na psi fitness. Bardziej zaawansowanym i wymagającym od nas większego zaangażowania przykładem pracy z psem są ćwiczenia związane z torami przeszkód. Do tego często w okresach zimowych wykorzystywane są hale sportowe na których pracuje się ze zwierzętami. Jest to jednak forma przy której potrzebna jest już większa wiedza na temat rozumienia psa oraz metod szkolenia. Warto więc przemyśleć dokształcenie się w tym kierunku korzystając z kursów dla trenerów psów.

Kurs dla trenerów psów.

Na przestrzeni ostatnich paru lat behawioryzm bardzo mocno zaczął się rozwijać. Poziom rozumienia naszych pupili jest coraz większy, a ludzie bardzo umiłowali sobie wiele wymagających ras, z którymi z biegiem czasu, bez odpowiedniej pracy, może pojawiać się problem. Potrzeba bardziej urozmaiconej formy spędzania czasu z psem zaczęła znacząco wzrastać. Na szczęście behawioryści oraz trenerzy psów pomyśleli o właścicielach i coraz częściej można znaleźć w sieci kurs dla trenerów psów. Każdy właściciel, któremu zależy na zdrowiu psychofizycznym swojego czworonoga powinien zadbać o odpowiednią formę spędzania czasu dla niego. Istnieje możliwość wysłania psa na kurs dla niego, jednak zazwyczaj nie wnosi to zbyt pozytywnych efektów, ponieważ stosowane są różne metody, a twoim psem czasowo zajmuje się zupełnie ktoś obcy. Rezultat zazwyczaj utrzymuje się dość krótko, ponieważ kiedy zwierzę wraca do domu, a my nie wiemy nic poza tym, że mamy nadzieję, że nasz pies wróci ułożony. Dużo lepszym rozwiązaniem jest udanie się jako właściciel na takie szkolenie, żeby mieć dużo większą świadomość. Dzięki takim kursom poszerzymy swoje horyzonty na temat swojego pupila, będziemy wiedzieć jakie są jego potrzeby, jaka ilość ruchu jest dla niego odpowiednia oraz jak powinniśmy go żywić. Taki kurs może wzbudzić w nas większą czujność i nauczy nas słuchać swojego psa. Poprzez nabytą wiedzę wzmocnimy relacje ze zwierzęciem i zadbamy o niego jak najlepiej tylko potrafimy.

Jesteś zainteresowany/a kursem dla trenera psów? Zajrzyj tutaj: https://www.wojtkowszkolenia.pl/oferta/

Trening z psem wzmacnia więzi

Odpowiednia ilość ruchu, urozmaicanie codzienności i formy spędzania czasu, prawidłowe żywienie, to kluczowa baza do osiągnięcia szczęścia swojego pupila oraz poprawienia swojej relacji z nim. Szkolenie psów, to dbanie o jego prawidłowy rozwój i nabywanie nowych umiejętności o co każdy właściciel powinien się starać przez cały rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *