Ciepłe zimowe obuwie na śnieg

Tegoroczna zima zaskoczyła chyba wszystkich tak samo. Minusowe temperatury, od kilku lat wyczekiwany śnieg, sanki, spacery po lesie w pięknej magicznej aurze. Jak przygotować się na takie lodowate zaskoczenie?

Chroń kończyny, marzną najszybciej

Wspominane wszędzie ocieplanie klimatu i prognozy widniejące przez ostatnie parę lat, mocno mogły nas zwieść. Nikt nie spodziewał się, że zobaczy jeszcze na termometrze minus dwanaście. A jednak! W tym roku mogliśmy przypomnieć sobie jak to jest kiedy temperatura spada nawet do minus dwudziestu. Mimo, że szafy pękają w szwach, to ciepłych, a przed wszystkim adekwatnych do tak niskich temperatur ubrań, brak. Najważniejszymi elementami garderoby na te chłodne dni powinny stać się ciepłe rękawiczki, gruba czapka, szalik i odpowiednie buty zimowe. Nie od dziś wiemy o tym, że kończyny marzną najszybciej. Dłonie, głowa i stopy powinny być najbardziej osłonięte. Tamtędy ciepło ucieka najszybciej, dlatego tak ważne jest aby prawidłowo o nie zadbać. Niskie temperatury powodują, że praca receptorów czuciowych w skórze jest zaburzona, z tego powodu są tak niebezpieczne, ponieważ możemy nie wyczuć momentu, w którym szybko powinniśmy się schować do ciepłego pomieszczenia. Kiedy ubierzemy się nieodpowiednio po pewnym czasie spędzonym na mrozie prawdopodobnie zaczniemy odczuwać szczypanie np. ucha, stopy, dłoni. Już wtedy powinniśmy wiedzieć, że coś zaczyna się dziać. Taki jest pierwszy objaw odmrożenia. Jeśli nie zareagujemy na to w żaden sposób, nasz mózg zacznie blokować sygnały sugerujące że dzieje się coś nie tak. Efekty odczujemy dopiero po powrocie do domu, kiedy wejdziemy do ciepłego pomieszczenia i całe zimno zacznie „puszczać”. Wtedy jednak może być już za późno. Wiedząc, że zbliżają się mrozy, a my mamy spędzać choć troszkę dłuższy czas na świeżym powietrzu, warto jest się zaopatrzyć w porządną czapkę, rękawiczki oraz zimowe buty.

Damskie buty na śnieg

Solidna podeszwa to podstawa

W całym naszym zimowym okryciu najważniejsze są buty, ponieważ nasze stopy są najbliżej ziemi. Ziemia przy dłużej utrzymujących się niskich temperaturach bywa zmrożona, przez co dłuższe chodzenie po niej czy stanie jest dużym zagrożeniem. Szczególnie dla delikatniejszej płci pięknej niezadbanie o stopy jest ryzykowne, z oczywistych kobiecych względów. Tegoroczne trendy dostosowały się do damskich potrzeb. Zasugerowały bardzo ciekawe rozwiązanie, są nimi buty zimowe, śniegowce damskie! Ten model buta jest już dobrze znany naszym mamom i babciom. Wygodne, ocieplane i całkiem zgrabne zimowe buty idealne na duży śnieg i mróz. Damskie śniegowce to buty na wysokiej i grubej podeszwie, dzięki czemu nasza stopa nie ma tak bliskiego kontaktu ze zmrożoną ziemią. Są świetnym rozwiązaniem na wyjazd w góry, spacer po lesie czy poruszanie się po mieście. Ich dużym plusem jest to, że nawet kiedy będziecie miały ochotę włożyć do nich grubą, wełnianą skarpetę, to bez problemu ją tam zmieścicie. Ich wysokość jest przeróżna, niektóre mogą sięgać nawet do połowy łydki. Świetnie komponują się z długimi kurtkami, a ich kolorystyka i krój bywają przeróżne. Same w sobie mają bardzo uniwersalny kształt. Zazwyczaj ocieplane są naturalną wełną, która jak powszechnie jest wiadome, świetnie izoluje od zimna. Cholewka buta jest zasuwana, aby łatwiej było można je założyć, natomiast na samej górze, śniegowce posiadają ściągacz po to aby śnieg nie wpadał do środka do buta.

Szukasz śniegowców odpowiednich dla siebie? Zajrzyj tutaj: https://voltabut.com.pl/sniegowce-damskie

Jeśli w dalszym ciągu nie zdecydowałaś się jeszcze na żadne z butów zimowych albo dotychczasowe wybory zawodziły, to najwyższa pora żeby przemyśleć zakup śniegowców. Buty śniegowe damskie to najtrafniejszy tegoroczny wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *