Prezenty z okazji urodzin

Poszukując prezentu, bardzo szybko na myśl przychodzi dobrej jakości alkohol, który bez wątpienia przyda się podczas spotkania z przyjaciółmi lub rodzinnego świętowania. Coraz częściej daje się Prosecco w prezencie, które wydaje się szczególnie dobrym pomysłem na upominek dla pań. Czy tak faktycznie jest? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Czym jest Prosecco?

Prosecco to nic innego jak białe, a często także różowe wino musujące, zazwyczaj wytrawne lub półwytrawne. Wytwarzane jest ono we Włoszech, gdzie szczególną popularność zyskało w XIX wieku. Jego produkcja i sprzedaż wciąż się zwiększa – w 2020 roku zostało wyprodukowane prawie 500 milionów butelek tego trunku. Wino to bardzo często służy jako alkohol na prezent i powinno być podawane po schłodzeniu, w specjalnych wysokich kieliszkach, w których zaobserwować można zjawiskowe bąbelki charakterystyczne dla tego trunku. Zazwyczaj pije się je jako aperitif i alkohol do wznoszenia toastów (często zastępuje szampana). Oprócz tego stanowi też świetny składnik drinków.

Wśród popularnych marek prosecco na prezent wyróżnić można między innymi Freixnet oraz Martini, które cechują się głębokim smakiem oraz pięknymi bąbelkami tańczącymi po przelaniu wina do kieliszka.

Komu podarować prosecco?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, dobre Prosecco na prezent sprawdzi się przede wszystkim wśród pań. Może ono posłużyć jako upominek dla żony, podarunek dla siostry lub przyjaciółki. Oprócz tego bardzo często wybiera się je jako prezent dziękczynny dla wszystkich pomagających w przygotowaniach do ślubu – rodziców, świadków oraz rodzeństwa. Prosecco to też wino, które może okazać się strzałem w dziesiątkę, gdy poszukujesz upominku dla kogoś, kogo nie znasz zbyt dobrze, lecz chcesz zrobić na nim dobre wrażenie – może to być szefowa, koleżanka z pracy, czy też teściowa!

Butelka Prosecco jako prezent urodzinowy

Prosseco na prezent – z jakiej okazji?

Prosecco bardzo dobrze sprawdza się jako prezent urodzinowy lub imieninowy – nie jest ono tak drogie jak szampan, dzięki czemu za niższą cenę można komuś sprawić ogromną radość i wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień. Może też stanowić część upominku osiemnastkowego zarówno od znajomych, jak i od rodziny. Prosecco można też wręczyć komuś, kto świętuje awans w pracy, zaręczyny lub ukończenie studiów. Gdy zdarza się okazja wspólnego celebrowania ważnej chwili w życiu – każdorazowo sprawdzi się właśnie presecco!

Personalizowana etykietka na alkoholu – podaruj prezent od serca

Samo prosecco może być ciekawym prezentem, warto jednak pomyśleć nad sposobem na to, aby stało się wyjątkowe. W tym celu można postawić na personalizowaną etykietkę na butelce, na której znajdą się Twoje własne życzenia. Jest to świetna możliwość, dzięki której można sprawić komuś ogromną przyjemność i niespodziankę, a także zapewnić pamiątkę na wiele lat. Całość wystarczy zapakować, obwiązując szyjkę kolorową kokardką lub wkładając butelkę do eleganckiej torebki prezentowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *