e-papierosy

Od kiedy papierosy elektroniczne weszły na rynek i stały się bardzo popularne, pojawiło się wiele teorii, niekiedy sprzecznych, dotyczących ich wpływu na zdrowie. Dla wielu osób jest to środek do osiągnięcia celu jakim jest całkowite rzucenie palenia. Zalet z przerzucenia się z tradycyjnych na elektroniczne papierosy jest całe mnóstwo i o tym dowiecie się poniżej.

E papieros jest o wiele mniej szkodliwy dla zdrowia niż papieros analogowy. Nie można powiedzieć, że są całkowicie bezinwazyjne dla organizmu, gdyż zawierają nikotynę, jednak nie powodują uszkodzenia układu oddechowego, serca, naczyń krwionośnych czy raka. Warto zwrócić uwagę, że dym papierosowy jest nawet bardziej szkodliwy dla osób, które do wdychają czyli biernych palaczy. Mgła z e papierosa nie jest dymem, który pochodzi z procesu spalania, więc nie posiada żadnych substancji toksycznych i rakotwórczych, oprócz nikotyny. W elektronicznym papierosie znajduje się mieszanka wody, gliceryny, glikolu propylenowego, substancji smakowej i nikotyny, która jako jedyna może szkodzić zdrowiu. Jest ona jednak dużo mniej uzależniająca, niż zawarta w dymie tytoniowym.

Osoby, które korzystają z papierosów elektronicznych odstawiają palenie tradycyjnych papierosów. E papieros pozwala im kontynuować czynność związaną z paleniem, likwiduje głód nikotynowy, posiada smak. Po pewnym czasie możliwe jest zastąpienie liquidów na całkowicie beznikotynowych. Istnieje wiele punktów, sklepów stacjonarnych i online, gdzie można kupić papierosy elektroniczne i potrzebne akcesoria. Warto jednak korzystać z tych sprawdzonych, które posiadają produkty wysokiej jakości. Sklep z elektronicznymi papierosami powinny omijać osoby, które nigdy nie paliły, natomiast korzystać z nich osoby, które chcą rzucić palenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *