Przygotowania i planowanie ślubu

Wbrew panującym trendom związków partnerskich i mieszkania na tzw. kocią łapę, ilość młodych ludzi biorących ślub wcale nie spada. Wchodzenie w związek małżeński jest wielkim wydarzeniem zarówno dla pana młodego jak i panny młodej. Przygotowania do takiego wydarzenia trwają miesiącami tak, aby nie pominąć żadnego ważnego aspektu wydarzenia.

Kościół, sala, zaproszenia

Jednym z najważniejszych elementów, które należy zaplanować jest wybór terminu w kościele. Sama wizyta u księdza, wbrew pozorom, wymaga sporo papierkowej roboty, w tym zaliczenia nauk przedmałżeńskich. Zwykle księża uznają uczęszczanie na religię w liceum jako nauki przedmałżeńskie, jednak w przypadku ich braku musimy zarezerwować czas na te kursy. Kiedy już termin zostanie ustalony to do niego należy dobrać odpowiednią salę weselną lub restaurację, gdzie odbędzie się wesele. Pamiętajmy też o tym, żeby wziąć pod uwagę dostępność kateringu czy możliwość zakupienia posiłków w restauracji. W końcu co to za wesele bez jedzenia? Mając ustalone te kilka najważniejszych rzeczy możemy spokojnie zastanawiać się nad zaproszeniami. W końcu musimy mieć jeszcze czas na ich dostarczenie, więc nie zwlekajmy zbyt długo z ich zamówieniem lub zrobieniem własnoręcznie.

Fotograf, muzyka i ubiór

Na liście niekończących się spraw do załatwienia w związku ze ślubem, musimy pamiętać o dobrym fotografie i operatorze kamery. Dobry operator kamery sprawi, że będziemy mogli często wracać nie tylko wspomnieniami do tego dnia, ale także zobaczyć je na filmie. Za to dobra fotografia ślubna może stanowić idealny dodatek do podziękowania za prezenty. Kolejną ważną decyzją do podjęcia jest dobór odpowiedniej muzyki, czyli kwestia wyboru między DJ’em a zespołem. Jednak wybranie ubioru z pewnością zrodzi więcej problemów niż muzyki. W końcu wybranie odpowiedniej sukienki to nie taka prosta decyzja. Szczególnie jeśli chodzi o tak ważną sukienkę, jak suknia ślubna. Na szczęście pan młody nie będzie miał takich problemów z wyborem odpowiedniego garnituru. Głównym aspektem wyboru jest to, by był elegancki  i dobrze leżał.

Wybór sukienki i szczegółów wesela

Zaplanowanie ślubu kościelnego z pełnoprawnym weselem spędza sen z powiek połowie rodziny. Załatwianie głównych elementów tego wydarzenia tylko wydaje się być prostym zajęciem. W przypadku letnich miesięcy obłożenie sal weselnych i terminów kościelnych bywa niesamowite i znalezienie pokrywających się terminów często graniczy z cudem. Będąc na weselu doceńmy więc trud w nie włożony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *