Aleksandrów Łódzki miasto postępu

Aleksandrów Łódzki – miasto postępu, telewizja Aleksandrów Łódzki

Aleksandrów Łódzki, to miasto które znajduje się w Polsce w województwie łódzkim, w powiecie zgierskim. Siedziba gminy miejsko – wiejskiej to Aleksandrów Łódzki, który należy do aglomeracji łódzkiej, a jego miastem satelickim jest Łódź. Miasto Aleksandrów Łódzki jest członkiem Związku Miast Polskich.  Pod koniec roku 2019 GUS wykazał, że w Aleksandrowie Łódzkim mieszkało 21 739 mieszkańców. Aleksandrów Łódzki jest miastem, które bardzo szybko się rozwija i dba o swoich mieszkańców, a także o całe życie społeczne. W Aleksandrowie Łódzkim rozwija się przestrzeń dla mieszkańców, a także nowe źródła informacyjne. Jednym z nich jest telewizja Aleksandrów Łódzki, która zbliża ze sobą mieszkańców.

Aleksandrów Łódzki TV i inne udogodnienia dla mieszkańców

Aleksandrów Łódzki, to miasto które prężnie się rozwija. Dla swoich mieszkańców otwiera coraz więcej możliwości. Rozwijać mogą się dorośli, ale również dzieci. Aleksandrów Łódzki dba o kwestie sportu i rekreacji, a także o życie społeczne swoich mieszkańców. Władze Aleksandrowa Łódzkiego organizują różnego rodzaju imprezy okolicznościowe i wydarzenia. Dodatkowo od niedawna w Aleksandrowie Łódzkim ruszyła ich miejscowa telewizja. Dzięki niej mieszkańcy mogą śledzić na bieżąco wszystko co dzieje się w ich miejscu zamieszkania. Dodatkowo dostęp do tych informacji mają również wszystkie okoliczne miejscowości. Telewizja Aleksandrów Łódzki prowadzi również swój fan page w mediach społecznościowych, gdzie znajdziemy wszystkie najcenniejsze informacje i uchwycone momenty przez Aleksandrów Łódzki TV.

Dzięki telewizji Aleksandrów Łódzki, wszyscy mieszkańcy są dobrze poinformowani i wiedzą na bieżąco co dzieje się w ich mieście. W ten sposób Aleksandrów Łódzki zbliża do siebie wszystkich mieszkańców i podkreśla w ten sposób i umacnia ich wspólnotę.

Aleksandrów Łódzki TV poprzez informowanie mieszkańców wspiera także lokalne działalności, takie jak np. schronisko. Telewizja działa w słusznej sprawie. Na bieżąco informuje o wszystkich wydarzeniach sportowych, umieszcza reportaże z różnego rodzaju wydarzeń oraz przeprowadza rozmowy z różnymi ciekawymi osobami, co w efekcie poszerza wiedzę oglądających.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat Aleksandrów Łódzki TV oraz poznać lepiej miasto, odwiedź tę stronę internetową i dowiedz się więcej:  https://aleksandrow-lodzki.pl/tv-aleksandrow/.

Telewizja Aleksandrów Łódzki i historia miasta

Aleksandrów Łódzki jest miastem, które ma bardzo długą historię. Wszystko zaczyna się w XIX w. ok.1816 roku. Powstała wtedy osada miejska, której założycielem był Rafał Bartoszewski herbu Sulima, który ufundował również miejscową parafię katolicką pw. św. Rafała Archanioła. W roku 1820 Rajmund Rembieliński nazwał Aleksandrów Łódzki jednym z lepszych istniejących miasteczek w Polsce. W 1822 roku dzięki panującemu wtedy cesarzowi Rosji i królowi Polski Aleksandrowi I Aleksandrów Łódzki dostał prawa miejskie w 1822 roku. W 1824 zmarł Bartoszewski i właścicielem miasta została rodzina Kossakowskich herbu Dołęga. Po 1832 roku miasteczko delikatnie podupadało gospodarczo i zaczęło mieć ogromną konkurencję w Łodzi, Zgierzu oraz Pabianicach. W okresie XIX i XX wieku Aleksandrów Łódzki słynął z wielu zakładów dziewiarskich, dlatego uznaje się go za kolebkę polskiego przemysłu pończoszniczego, a mieszkańcy mówią o nim Skarpetkowo, a czasem mówią o nim Miasto Tkaczy. Wiele lat później podczas okupacji niemieckiej należał do III Rzeszy. Jak to w czasach okupacji, Niemcy zamknęli wszystkie polskie szkoły, zdelegalizowali stowarzyszenia, zbudowali pomniki i represjonowali Polaków.

Po wojnie, w latach 1945–1948, wysiedlono za Odrę prawie całą niemiecką społeczność Aleksandrowa Łódzkiego, dochodziło przy tym do różnych represji i nadużyć ze strony komunistycznych władz i milicji. Aleksandrów Łódzki stracił swój dawny trójnarodowy charakter. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do starego województwa łódzkiego.

Telewizja może być świetnym środkiem do pielęgnowania i poszerzania wiedzy na temat historii tego miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *