Paznokcie hybrydowe i pielęgnacja paznokci

Wiele klientek salonów kosmetycznych w czasie izolacji społecznej zaczęło myśleć o robieniu paznokci hybrydowych w swoim zaciszu domowym. I nic w tym dziwnego. Należy jednak pamiętać, że jest to bardziej skomplikowany proces, niż kupienie lakieru i nałożenie go na płytkę paznokcia do wyschnięcia.

Przybory do pielęgnacji paznokci

Manicure hybrydowy – podstawowy sprzęt

Do wykonaniu manicure hybrydowego niezbędne są:

 1. dobrej jakości Baza i Top – to przezroczyste lakiery, które stanowią podstawę manicure hybrydowego, Baza to fundament, Top natomiast to zabezpieczenie całej twojej pracy;
 2. lampa LED lub UV – służy do utwardzania kolejnych warstw lakierów, najlepszą opcją jest lampa LED, w której czas utwardzania jest dwa razy krótszy niż w zwykłej lampie UV;
 3. Cleaner – roztwór wody i alkoholu izopropylowego, stosuje się go do odtłuszczenia płytki paznokcia, dzięki czemu dłużej możesz cieszyć się nienagannym manicurem;
 4. bloczek polerski i pilniczek – nadanie kształtu paznokciom oraz zmatowienie płytki służą do przedłużenia trwałości manicure hybrydowego, najlepiej wybrać pilniczek papierowy;
 5. przyrządy do obróbki skórek – zadbane okolice paznokci, odsunięte skórki to niezbędny element udanego manicure, nie tylko hybrydowego, dlatego trzeba pamiętać o tych narzędziach;
 6. kolorowy lakier hybrydowy – na początek wystarczy jeden kolor.

Wyżej wymienione stanowią minimum potrzebnych rzeczy, aby wykonać samodzielnie paznokcie hybrydowe.

Hybryda krok po kroku

No dobrze, masz już potrzebny sprzęt. Co dalej?

 1. Przygotowanie płytki paznokcia – należy zadbać o skórki (odsunąć je z płytki paznokcia), następnie warto nadać kształt docelowy naszym paznokciom (mogą to być migdały, kwadraty), kolejnym krokiem jest zmatowienie płytki bloczkiem polerskim. Ostatnim krokiem jest odtłuszczenie płytki Cleanerem.
 2. Nałożenie Bazy – przed nałożeniem bazy można użyć primera, jednak nie jest to niezbędny krok. Bazę nakładamy równomiernie na całej płytce, pamiętając by nie zalać skórek. Następnie utwardzamy ją w lampie UV (1 min.) lub LED (30 s.).
 3. Nałożenie koloru – po utwardzeniu bazy czas na pierwszą warstwę koloru, nakładamy ją na całą płytkę, pamiętając o zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokcia (czubek paznokcia). Utwardzamy pierwszą warstwę, a następnie nakładamy drugą warstwę i utwardzamy. Czas jest taki sam, jak w przypadku Bazy.
 4. Nałożenie Topu – gdy już mamy swój wymarzony manicure hybrydowy należy zabezpieczyć go Topem. Najpopularniejsze Topy to: matowy, no wipe (bez przecierania cleanerem na koniec), wipe out (który na koniec należy przetrzeć cleanerem), niezależnie który wybierzesz, będzie świetnym wykończeniem twojego manicure hybrydowego.

Lampa UV do paznokci hybrydowych

Jeśli możesz, na sam koniec użyj olejku arganowego do odżywienia skórek po pielęgnacji. I…Gotowe. Możesz cieszyć się przez następne minimum 2 tygodnie nienagannym manicure.

Zdejmowanie hybrydy

Znudził Ci się kolor, masz już denerwujące cię odrosty. Czas więc zdjąć hybrydowe paznokcie i dać odpocząć płytce. Ale jak?

Najlepszym sposobem jest użycie frezarki. Jest to bardzo przydatne narzędzie, którym nie tylko zdejmuje się hybrydę, ale także zdecydowanie ułatwi Ci zadbać o skórki. Istnieje kilka rodzajów frezów: kamienne, ceramiczne, diamentowe. Najlepszym wyborem będą frezy diamentowe lub ceramiczne. Ceramiczne nie nagrzewają się tak, więc istnieje mniejsze prawdopodobieństwo przegrzania płytki.

Nieco gorszym pomysłem, ale zdecydowanie tańszym jest użycie acetonu kosmetycznego. Nie jest to rekomendowany sposób, ponieważ niszczy on stopniowo płytkę paznokcia. Aby zdjąć acetonem kosmetycznym manicure hybrydowy, należy w pierwszym kroku spiłować pilniczkiem Top coat, następnie należy nasączyć acetonem kosmetycznym waciki, a potem przyłożyć je do paznokci, zawijając w folię (by aceton nie wyparował) i odczekać ok. 10 min. Po tym czasie należy ściągnąć pozostałości hybrydy z płytki paznokcia.

Na sam koniec pamiętaj, by zadbać o płytkę paznokcia – stosuj odżywki wzmacniające, witaminowe, by mieć pewność, że twoje paznokcie będą zawsze zdrowe i piękne.

Comments

 1. Do tej pory zastanawiałam się, czy w ogóle jest to możliwe, by w domu robić tak piękne paznokcie, jak u kosmetyczki. Cóż, spróbuję! Ale póki co nie stać mnie na frezarkę, będę musiała jednak posługiwać się acetonem 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *