O samochodach Porsche śmiało można powiedzieć, że są pożądane i luksusowe. Marka kojarzona jest przede wszystkim z wyjątkowymi sportowymi sylwetkami oraz z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Chociaż nie każdy może sobie pozwolić na auto od niemieckiego producenta, wielu marzy o zakupie modelu z pierwszej ręki. Jakie Porsche są obecnie dostępne w salonach?

 Historia Porsche sięga 1931 roku. To wtedy Ferdinand Porsche założył przedsiębiorstwo, które obecnie zajmuje się produkcją samochodów sportowych i luksusowych aut osobowych. Marka słynie z kultowych modeli – odświeżanych i sprzedawanych od wielu lat – ale na tym nie poprzestaje.

Jakie samochody Porsche można aktualnie kupić w salonach?

Porsche 718

Jednym z modeli oferowanych przez salon Porsche w Łodzi i innych miastach Polski jest Porsche 718. Auto dostępne z nadwoziem Cayman, Boxster, Cayman GT oraz Spyder ma bardzo dużą moc – od 300 KM w 718 Cayman, przez 400 KM w 718 Cayman GTS 4.0 i Boxster GTS 4.0, aż po 500 KM w 718 Cayman GT4 RS i 718 Spyder RS.

Najmocniejsze wersje rozpędzają się od 0 do 100 km/h w 3,4 sekundy, a ich prędkość maksymalna wynosi ponad 300 km/h.

Czy te osiągi mogą szokować? Zdecydowanie, ale trzeba wziąć pod uwagę, że to samochody tworzone w imię sportu i łączące wyścigowego ducha Porsche 718 z cechami auta sportowego przyszłości.

Porsche 911

Jeśli chodzi o kultowe modele, każdy salon Porsche cały czas prowadzi sprzedaż 911. Obecnie 911 można kupić w wersji Carrera, Carrera Cabriolet, Targa, Turbo, Turbo Cabriolet oraz GT. Dostępne są również modele specjalne.

Najtańsza i najsłabsza 911 kosztuje od 611 000 zł i ma 385 KM, dzięki którym przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,2 sekundy.

Dla porównania za wersje Turbo, Turbo Cabriolet, GT i specjalne trzeba zapłacić od miliona złotych w górę. Tutaj mamy jednak do czynienia z ogromną mocą – od 480 KM do aż 650 KM!

Porsche Panamera

Oprócz typowo sportowych samochodów w salonach można aktualnie kupić także Panamerę. Jest sprzedawana w wersji Sportowa Limuzyna lub Executive z napędem benzynowym albo hybrydowym.

Co ciekawe, hybryda ma większą moc niż benzyna. Klasyczna Panamera to 353 KM, a Panamera 4 E-Hybrid 470 KM. Najmocniejsza odmiana to aktualnie Panamera Turbo E-Hybrid o mocy 680 KM.

Porsche Macan

A co z Porsche Macan, czyli sportowym SUV-em? Ten również jest w sprzedaży. Klienci mogą wybierać spośród wersji z silnikiem spalinowym lub elektrycznym. Do spalinowych Macanów poza klasyczną odmianą należą Macan T, Macan S oraz Macan GTS. Elektryczne są zaś Macan 4 i Macan Turbo, które jednocześnie osiągają największą moc – kolejno 408 i 639 KM.

Porsche Cayenne

Drugą z terenówek od Porsche jest Porsche Cayenne aktualnie dostępne z nadwoziem SUV lub Coupe, w wersji spalinowej albo hybrydowej.

Mimo że mówimy o dużym aucie, tu także mamy do czynienia z wyjątkową mocą. Najsłabsze Cayenne to 353 KM, a najmocniejsze – uwaga – 739 KM. Ten ostatni wynik osiągają Cayenne Turbo E-Hybrid Coupe w standardowej odmianie oraz z pakietem GT.

Porsche Taycan

Na koniec zostało jeszcze Porsche Taycan, czyli niedościgniony wzór elektrycznego samochodu sportowego. W salonach marki można zamówić Taycana z nadwoziem Sportowa Limuzyna, Sport Turismo, a także Cross Turismo.

Trzeba przyznać, że Taycan zdecydowanie zaskakuje mocą. Najmniej koni mechanicznych ma Taycan Sport Turismo – 408, najwięcej zaś Taycan Turbo GT – 1034. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że to auto elektryczne, ten wynik robi wrażenie. Podobnie jak przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 2,3 sekundy.

Gdzie kupić samochody Porsche w Łodzi? W Porsche Centrum w Łodzi mieszczącym się przy ulicy Bartoszewskiego 15: https://dealer.porsche.com/pl/lodz/pl-PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *