Komplet oryginalnych mebli do mieszkania

O wyposażenie domu warto zadbać jeszcze przed przeprowadzką, a jeśli planujemy gruntowny remont, trzeba go dobrze przemyśleć. Dom to ostatecznie miejsce, w którym zwykle spędzamy najwięcej czasu, dlatego powinno ono być jak najbardziej komfortowe i zapewniać dobre samopoczucie. Jakie meble warto wybrać i w jaki sposób ich szukać? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć poniżej!

Jak znaleźć unikalne meble?

Na rynku nie brakuje dużych firm oferujących tanie i praktyczne meble, które sprawdzają się w każdym mieszkaniu. Ich jakość bywa różna, lecz coraz więcej osób szuka alternatywy z jeszcze innego powodu. Coraz mniej atrakcyjna staje się perspektywa posiadania mebli wyjętych wprost z katalogu, takich samych lub bardzo podobnych do mebli, które ma rodzina, znajomi czy sąsiedzi. Tym, czego zaczyna brakować, jego oryginalność.

Jak znaleźć unikalne meble? Przede wszystkim warto wyjść poza schematy. Unikalne komody i szafki poznamy po nowoczesnym wzornictwem, designie, który przyciąga wzrok, a jednocześnie jest bardzo praktyczny. Innowacyjne meble często są czymś znacznie więcej, niż tylko kawałkiem materiału. Wybrane szafki czy półki mogą mieć zainstalowane funkcjonalne oświetlenie LED, które można sterować dotykowo lub z poziomu aplikacji pobranej na telefon komórkowy. Układy półek i szuflad może być zaprojektowany zupełnie inaczej, niż w przypadku standardowych mebli, aby dawać więcej przestrzeni w zamian za lżejszy odbiór wizualny mebla. Oryginalne meble w nietuzinkowych wzorach i nowoczesnych kształtach znajdziesz na stronie internetowej producenta Uniqformhttps://uniqform.pl/. Wybierać można spośród komód, szaf i szafek, stołów i stolików kawowych, nowoczesnych meblościanek i nie tylko!

Nowoczesne meble nawiązujące do określonych motywów kulturowych

Oryginalny wygląd wymaga niszowego podejścia. Nie oznacza to jednak, że trzeba wybierać zawsze modernistyczne albo nawet futurystyczne meble. Świetnym rozwiązaniem jest postawienie na klasykę, lecz podaną w nowoczesnym stylu. To właśnie taki “twist” stylistyczny zapewnia oryginalność i stanowić może doskonałą bazę do stworzenia własnego wymarzonego wystroju w domu. Ostatecznie to aranżacja musi być dopasowana do potrzeb i gustów użytkowników.

Zestaw unikalnych mebli współczesnych

Przykładem mogą być meble, które nawiązują do określonych motywów kulturowych, przedstawiając je w zupełnie inny sposób. Styl japoński w wystroju wnętrz kojarzy się z minimalizmem, harmonijnym przeplataniem się spokojnych, chłodnych barw z odcieniami kontrastowymi. Zasady te można wykorzystać do stworzenia mebli bazujących na kształtach zaczerpniętych np. ze stylu kolonialnego, aby stworzyć modernistycznie wyglądającą kolekcję o unikatowym designie.

Kolejnym przykładem mogą być nowoczesne meble industrialne, czyli połączenie, które na pewnym poziomie może wydawać się zaprzeczeniem. Z jednej bowiem strony mamy silny akcent na technologię, ostre, modernistyczne kształty i minimalizm. Z drugiej zaś dominuje surowość i względna jednolitość kolorystyczna. Unikatowe szafki, stoliki, a nawet całe meblościanki, które łączyłyby wszystkie te wartości ze sobą wydawać się może trudne, ale jak udowadniają najnowsze propozycje producentów – jest to całkowicie możliwe! Wybierając meble do mieszkania lub domu, warto poświęcić czas, aby zapoznać się z najnowszymi kolekcjami. To pierwszy krok ku temu, aby nasza codzienna, najbliższa przestrzeń mogła stać się faktycznie unikatowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *