Ogrodzenie z metalu

Na rynku nieruchomości w Polsce już od dawna przestały królować bloki z wielkiej płyty. Od pewnego czasu coraz większą popularnością cieszą się nie tylko osiedla zamknięte, ale także domy jednorodzinne. Posiadając ten drugi typ możemy w większym stopniu decydować o tym jak chcemy strzec swoją prywatność. Warto omówić to na przykładzie Łodzi, gdzie można łatwo zaobserwować różnorodność ogrodzeń.

Płoty drewniane – naturalne bariery

Będąc właścicielem domu na przedmieściach mamy kilka rozwiązań jeśli chodzi o płoty czy ogrodzenia. Jednym z podstawowych są płoty drewniane. W Łodzi na przedmieściach można je spotkać w pobliżu mocno zalesionych okolic, takich jak Janów czy  Łagiewniki. W tych rejonach ogrodzenia wykonane z drewna idealnie wpasowują się w klimat okolicy. Jeśli boimy się o dostęp do światła, to można zastosować ogrodzenie nie w pełni zabudowane, np. na bazie kratki ogrodowej. Oprócz zastosowania w rejonach typowych dla domków jednorodzinnych, takie ogrodzenia są bardzo popularne w okolicach działkowych czy rekreacyjnych.

Ogrodzenia metalowe

Całkowicie innym stylem zaznaczania granic działki jest użycie ogrodzenia metalowego. W tym przypadku mamy do wyboru wiele modeli płotów. Najprostszym są tanie ogrodzenia metalowe, złożone z siatki oraz słupków ogrodzeniowych. Są jednak modele bardziej złożone, chociażby składające się z połączeń metalu z innymi materiałami, takimi jak drewno czy szkło. Tego typu, nowoczesne ogrodzenia są bardziej popularne w dzielnicach, gdzie jest duża różnorodność form zabudowy. Pozwalają one na mocne zaznaczenie własnej prywatności. Przez to widać też mocniejsze zabezpieczenie przed włamywaczami.

Ogrodzenia betonowe

To najtańszy sposób ogradzania działki prywatnej, a jednocześnie bardzo różnorodny pod względem stylu. Ogrodzenia betonowe cechuje duża trwałość i wytrzymałość na wszelkie warunki atmosferyczne czy uszkodzenia mechaniczne. Rzadziej też, niż w przypadku płotów drewnianych trzeba impregnować tego rodzaju ogrodzenia. Dodatkowym atutem ogrodzeń betonowych jest ich izolacja akustyczna, dzięki której obniża się poziom hałasu na posesji.

Kamienno metalowe ogrodzenie

Ogrodzenia z kamienia

Ogrodzenia z kamienia są bardzo trwałe i nie wymagają specjalnej konserwacji. Takie ogrodzenia wyglądają dodatkowo naturalnie, jednocześnie odgradzając bardzo dobrze posesję. Najczęściej stosuje się kamienie o dużej wytrzymałości, takie jak granit, bazalt czy kwarcyt. Decydując się na ogrodzenie z kamienia należy pamiętać, że to najdroższy rodzaj ochrony działki. Ogrodzenia z kamienia często są łączone z innymi elementami ogrodzeń: zarówno drewnianych, jak i metalowych. 

Ogrodzenia drewniane, metalowe i betonowe można instalować w panelach, dzięki czemu oszczędza się dużo czasu, ponieważ nie trzeba montować konstrukcji ogrodzenia od samego początku.

Oglądając ogrodzenia w Łodzi można zauważyć wiele, różnorodnych modeli ogrodzeń. Zaczynając od zwykłych drewnianych, a kończąc na skomplikowanych konstrukcjach. Szukając odpowiedniego rodzaju, zastanówmy się przede wszystkim czemu ma służyć dane ogrodzenie i jak duży budżet możemy na niego przeznaczyć. To pozwoli na wybór najbardziej właściwego projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *