Mieszkania na rynku pierwotnym cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Ci, którzy chcą nabyć nieruchomość od dewelopera, podkreślają, że zależy im przede wszystkim na wysokim standardzie wykończenia, możliwości dowolnej aranżacji przestrzeni i licznych udogodnieniach, których nie brakuje na nowoczesnych osiedlach. Jak wygląda proces zakupu lokalu z pierwszej ręki?

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego przebiega nieco inaczej niż z wtórnego. Dlaczego? Ponieważ w pierwszym przypadku mówimy o nieruchomościach, które dopiero powstają, zaś w drugim o takich, które już zostały wybudowane. O tym, jak krok po kroku kupić nieruchomość od dewelopera opowiemy na przykładzie firmy Matbet Deweloper.

Matbet Deweloper prowadzi obecnie sprzedaż lokali w Słupsku, Koszalinie i Szczecinku. Mieszkania na sprzedaż w Koszalinie są dostępne na dwóch osiedlach – Zacisze i Włoska.

Spotkanie wstępne

Pierwszy etap to tak zwane spotkanie wstępne, czyli rozmowa o potrzebach i oczekiwaniach. Podczas tego spotkania doradca pyta o lokalizację, metraż, układ mieszkania i o to, na czym najbardziej Wam zależy – np. czy lokal ma się znajdować na parterze, czy na wyższym piętrze, powinien mieć taras lub balkon itp.

Podpisanie umowy rezerwacyjnej

Gdy mieszkanie jest już wybrane i decyzja została podjęta, podpisuje się umowę rezerwacyjną. Wszystkie formalności leżą po stronie doradców. Wy macie jedynie dokładnie przeczytać dokumenty, sprawdzić, czy dane się zgadzają i złożyć niezbędne podpisy.

Wsparcie w pozyskiwaniu finansowania

Jeśli potrzebujecie wsparcia w pozyskaniu finansowania, to znaczy w uzyskaniu kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości, możecie skorzystać z pomocy doświadczonych doradców kredytowych. To oni po przeanalizowaniu Waszej sytuacji finansowej i obliczeniu zdolności kredytowej są w stanie zaproponować najlepsze rozwiązania, a także złożyć w Waszym imieniu wnioski o kredyt.

Uwaga – do złożenia wniosków wystarczy umowa rezerwacyjna.

Zawarcie umowy deweloperskiej

Kolejny etap to zawarcie umowy deweloperskiej. W przeciwieństwie do umowy rezerwacyjnej ten dokument podpisywany jest w obecności notariusza. Zobowiązuje on dewelopera do wybudowania inwestycji i przeniesienia prawa do lokalu na nabywcę, a nabywcę do zakupu mieszkania i uregulowania kwestii finansowych.

Zmiany lokatorskie

Jeżeli chcielibyście wprowadzić jakiekolwiek zmiany lokatorskie, np. przenieść instalacje albo wyburzyć ścianki działowe, możecie je uwzględnić w projekcie po zakończeniu formalności związanych z umową deweloperską. Specjaliści z Matbet Deweloper są w stanie dopasować projekt do Waszych potrzeb tak, żeby nie trzeba było przeprowadzać dużego remontu.

Odbiór lokalu

Jednym z ostatnich etapów zakupu jest odbiór lokalu. Po dokładnym obejrzeniu mieszkania podpisujecie protokół odbioru i dostajecie od nas komplet kluczy. Otrzymujecie również atrakcyjne rabaty na projekt aranżacji oraz na materiały wykończeniowe.

Podpisanie umowy przenoszącej własność

Na koniec pozostaje już tylko zawarcie umowy przenoszącej własność. To ostatnia formalność, którą trzeba dopełnić. Umowa ma formę aktu notarialnego, dlatego podpisywana jest w obecności notariusza.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *