Relaks w pięknej łazience

Każdy z nas posiada łazienkę w domu. Większą, mniejszą, szerszą, bardziej kolorową czy lepiej wyposażoną. Każdy z nas ma inną, swoją. Jest to miejsce do porannego szykowania się do pracy czy szkoły. Idealne na wieczorny relaks. Każdy z nas potrzebuje miejsca, w którym mógłby pobyć sam ze sobą i swoimi myślami. Nie ma w domu bardziej intymnego miejsca, niż łazienka . Chcemy zapomnieć o troskach codziennych spraw, chociaż na chwile poczuć się jak w raju.

Wyobrażenia o idealnej łazience

Wielu z nas marzy o pięknej łazience. Bywając u znajomych podobały nam się ich aranżacje. Wielokrotnie w Internecie przeglądaliśmy projekty wystrojów, rodzaj wyposażenia, kolory dodatków, tekstury kafelek. Zaglądamy do sklepów z płytkami. Ulegamy chwili. Jakiś element wyposażenia przykuł naszą szczególną uwagę i od razu pragniemy go posiąść. W wyobraźni każdy z nas wielokrotnie wyobrażał sobie swoją idealną łazienkę. Zależnie od nastroju wolimy prysznic od wanny, zimne kolory od ciepłych. Każdy ma jakąś własną wizję tego, jak może wyglądać łazienka. Wszyscy jednak pragną, aby panowała w niej aura subiektywnego ciepła. Z takich przypadkowych kawałków nie da się ułożyć zwartej układanki. Potrzebujemy eksperta, który doradzi nam jak nasze pomysły połączyć w zwartą całość i ułożyć z tego piękną mozaikę.

Funkcjonalność naszej łazienki

Nasza łazienka oprócz walorów estetycznych powinna posiadać również walory funkcjonalne. Urządzenia sanitarne powinny być rozsądnie rozmieszczone, tekstury kafelek nie powinny się ze sobą kłócić, kolory powinny być gustownie dobrane. Armatura sanitarna musi być funkcjonalna i zgodna z naszymi oczekiwaniami. Niezależnie od tego, jak jasno mamy sprecyzowane wyobrażenia o naszej idealnej łazience powinniśmy skorzystać z porad specjalistów przy jej urządzaniu. Na rynku pojawia się coraz więcej architektów wnętrz, którzy specjalizują się w wystroju wnętrz. Taka osoba skrupulatnie dopasuje wszystkie szczegóły i najmniejsze drobiazgi sugerując się naszymi wizjami i życzeniami. Gdybyśmy od A do Z próbowali sami wszystko urządzić mogłoby to się skończyć naszą klęską i załamaniem nerwowym, a cofnięcie czasu jest niemożliwe. Nawet jeśli nie do końca chcemy decydować się na poradę jakiegoś architekta, możemy spróbować chociaż się z taką osobą skonsultować. Uchroni nas to na pewno przed ewentualną katastrofą i rozczarowaniem.

Relaksujące dodatki do łazienki

Jak stworzyć rajski klimat

Czymś o co możemy zadbać sami na pewno jest zbudowanie atmosfery w łazience. Jedni bardziej lubią świece, inni woń unoszącą się od kadzidła, może patyczki zapachowe. Każdy tego typu dodatki może dobrać sam, bo u każdego z nas zupełnie inne skojarzenia budzi sformułowanie przytulna atmosfera. Skoro łazienka jest pomieszczeniem, w którym możemy znaleźć najwięcej intymności i jest to miejsce, gdzie powinna panować oaza spokoju każdy powinien zadbać o te drobne detale. Cały urok tkwi w takich szczegółach. Jeśli relaksują nas różne zapachy, przyjemnym rozwiązaniem może być wykorzystanie olejków eterycznych. Olejki świetnie sprawdzają się także jako dodatek do kąpieli. Do wody dosypać może różne sole, albo właśnie olejki. Nie wszyscy jednak są fanami wanny, dlatego dla miłośników prysznica dobrze sprawdzi się kominek przeznaczony do podgrzewania olejków. Świeczki zastąpić można lampkami rzuconymi w rogu lub wypełnić nimi przezroczysty wazon. Ciekawym dodatkiem są też roślinne akcenty imitujące ususzone łodygi traw ozdobnych. Rozwiązań jest cała masa, a wszystko zależy od tego jakie są nasze potrzeby.

Odrobina relaksu to coś na co każdy powinien przeznaczyć chociaż chwilę w ciągu swojego dnia. Przy intensywnym trybie życia czasem ciężko znaleźć na to czas, dlatego warto zadbać o to, aby te cztery ściany w których można pobyć choć przez dziesięć minut były wypełnione nawet w najmniejszych szczegółach czymś czego zapach, widok, lub dźwięk choć na moment daje ukojenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *