stolik kawowy

Nie może zabraknąć go w żadnym domu. Jego ponadczasowa funkcja pozwala mu przebić się w natłoku mebli. Uwielbiany przez panie domu i zapracowanych mężczyzn. Stolik kawowy, bo o nim tu mowa. Mimo swojego tradycyjnego przeznaczenia, zachwyca kształtem i funkcjonalnością. Obecnie nie musi on stać jedynie w salonie i służyć do picia kawy. Zaczyna być wielofunkcyjny, bardziej ozdobny. Można na nim trzymać książki lub gazety. Możliwe to jest, dzięki specjalnie wbudowanemu koszykowi. Często posiada bogate zdobienia i kolorowe wykończenia. W wielu przypadkach zaprojektowany został z myślą o nowoczesnym designie, dlatego zachwyca wymyślnym, asymetrycznym kształtem. Dobrze sprawdzi się zarówno w biurze, jak i domowym zaciszu – niezależnie czy lubimy styl minimalistyczny, czy wręcz przeciwnie, kochamy ozdoby i przepych. W dzisiejszych czasach każdy znajdzie idealny stolik dla siebie.

Najnowsze trendy w dekoracji wnętrz

Powszechnie wiadomo, że nie warto ślepo podążać za trendami. Mimo to, projektując wnętrze wokół siebie powinniśmy wziąć inspiracje ze światowych trendów w upiększaniu mieszkania. Oto kilka najważniejszych pomysłów na ten sezon:

  • Styl minimalistyczny- co za dużo, to niezdrowo. Ta dewiza powinna przewodzić najnowszemu designowi do biura. Meble w tym stylu są odzwierciedleniem elegancji i szyku.
  • Niezwykłe kształty – jeśli cenimy oryginalne rozwiązania, to nie powinien nas dziwić nowoczesny stolik kawowy na kółkach lub w wymyślnym kształcie, czy posiadający specyficzny wzór.
  • Folk – ten trend widać nie tylko w stolarstwie, ale i modzie. Od kilku sezonów powrót na wieś jest bardzo wskazany. Stoliki w tym stylu mogą być zrobione z wyciętego i odpowiednio oprawionego pnia drzewa. Widoczne słoje będą same w sobie pięknym wzorem.
  • Drewno i metal – połączenie tych dwóch materiałów w 2020 roku ma być hitem. 
  • Recykling – bardzo modnym trendem w meblarstwie jest recykling, designerzy stawiają na ten styl nie tylko ze względów ekologicznych, ale także ze względów estetycznych – stolik kawowy zrobiony z palet będzie na pewno oryginalnym, odważnym pomysłem, przy zachowaniu swojej funkcjonalności. Przy okazji jest to bardzo niedrogi pomysł.

W jaki sposób zaprojektować własny mebel?

A co w momencie, gdy żaden sklep nie oferuje takiego stolika kawowego, jaki ci się wyśnił? Wiele sklepów oferuje możliwość zaprojektowania i zbudowania stolika, biurka lub innego mebla tak, jakbyśmy sami tego chcieli. Dobrze, jeśli składając zamówienie przedstawimy własnoręcznie narysowany projekt. Zdecydowanie ułatwi to pracę stolarzowi lub innej firmie meblowej. Warto uwzględnić w nim dokładne wymiary oraz skalę, co do rozmiaru pokoju. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie oryginalne wnętrza oraz nie chcą, by ich meble mógł mieć każdy. Można w ten sposób pokazać swoje indywidualne i niezwykle kreatywne podejście do projektowania wnętrza. Można też pokusić się na próbę stworzenia samemu stolika kawowego, chociażby idąc za trendem i korzystając z palet. W ten sposób można zaoszczędzić sporo pieniędzy, nie wydając ich na gotowy produkt, czy zlecenie go profesjonaliście. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *