Nowoczesny stolik kawowy

Nie może zabraknąć go w żadnym domu. Jego ponadczasowa funkcja pozwala mu przebić się w natłoku mebli. Uwielbiany przez panie domu i zapracowanych mężczyzn. Stolik kawowy, bo o nim tu mowa. Mimo swojego tradycyjnego przeznaczenia, zachwyca kształtem i funkcjonalnością. Obecnie nie musi on stać jedynie w salonie i służyć do picia kawy. Zaczyna być wielofunkcyjny, bardziej ozdobny. Można na nim trzymać książki lub gazety. Możliwe to jest, dzięki specjalnie wbudowanemu koszykowi. Często posiada bogate zdobienia i kolorowe wykończenia. W wielu przypadkach zaprojektowany został z myślą o nowoczesnym designie, dlatego zachwyca wymyślnym, asymetrycznym kształtem. Dobrze sprawdzi się zarówno w biurze, jak i domowym zaciszu – niezależnie czy lubimy styl minimalistyczny, czy wręcz przeciwnie, kochamy ozdoby i przepych. W dzisiejszych czasach każdy znajdzie idealny stolik dla siebie.

Najnowsze trendy w dekoracji wnętrz

Powszechnie wiadomo, że nie warto ślepo podążać za trendami. Mimo to, projektując wnętrze wokół siebie powinniśmy wziąć inspiracje ze światowych trendów w upiększaniu mieszkania. Oto kilka najważniejszych pomysłów na ten sezon:

  • Styl minimalistyczny– co za dużo, to niezdrowo. Ta dewiza powinna przewodzić najnowszemu designowi do biura. Meble w tym stylu są odzwierciedleniem elegancji i szyku.
  • Niezwykłe kształty – jeśli cenimy oryginalne rozwiązania, to nie powinien nas dziwić nowoczesny stolik kawowy na kółkach lub w wymyślnym kształcie, czy posiadający specyficzny wzór.
  • Folk – ten trend widać nie tylko w stolarstwie, ale i modzie. Od kilku sezonów powrót na wieś jest bardzo wskazany. Stoliki w tym stylu mogą być zrobione z wyciętego i odpowiednio oprawionego pnia drzewa. Widoczne słoje będą same w sobie pięknym wzorem.
  • Drewno i metal – połączenie tych dwóch materiałów w 2020 roku ma być hitem. 
  • Recykling – bardzo modnym trendem w meblarstwie jest recykling, designerzy stawiają na ten styl nie tylko ze względów ekologicznych, ale także ze względów estetycznych – stolik kawowy zrobiony z palet będzie na pewno oryginalnym, odważnym pomysłem, przy zachowaniu swojej funkcjonalności. Przy okazji jest to bardzo niedrogi pomysł.

Minimalistyczny stolik kawowy w salonie

W jaki sposób zaprojektować własny mebel?

A co w momencie, gdy żaden sklep nie oferuje takiego stolika kawowego, jaki ci się wyśnił? Wiele sklepów oferuje możliwość zaprojektowania i zbudowania stolika, biurka lub innego mebla tak, jakbyśmy sami tego chcieli. Dobrze, jeśli składając zamówienie przedstawimy własnoręcznie narysowany projekt. Zdecydowanie ułatwi to pracę stolarzowi lub innej firmie meblowej. Warto uwzględnić w nim dokładne wymiary oraz skalę, co do rozmiaru pokoju. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie oryginalne wnętrza oraz nie chcą, by ich meble mógł mieć każdy. Można w ten sposób pokazać swoje indywidualne i niezwykle kreatywne podejście do projektowania wnętrza. Można też pokusić się na próbę stworzenia samemu stolika kawowego, chociażby idąc za trendem i korzystając z palet. W ten sposób można zaoszczędzić sporo pieniędzy, nie wydając ich na gotowy produkt, czy zlecenie go profesjonaliście. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *